شروع انتخابات سراسری در بریتانیا

به گزارش آخرین خبر، انتخابات عمومی (زودرس) بریتانیا از صبح امروز (پنج شنبه) شروع شده است. این سومین انتخابات عمومی در کمتر از 5 سال گذشته در این کشور است.

شروع انتخابات سراسری در بریتانیا

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش بی بی سی، رای گیری از ساعت 7 صبح به وقت محلی در 650 حوزه رای گیری در سراسر انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی شروع شده و تا ساعت 10 شب ادامه خواهد شد.

شمارش آرا فورا پس از خاتمه رای گیری شروع خواهد شد و اکثر نتایج تا اوایل صبح فردا (آدینه 13 دسامبر/22 آذر) اعلام خواهد شد.

رای دهندگان با رفتن به پای صندوق های رای نمایندگان مجلس عوام این کشور را انتخاب می نمایند.

عکس: رویترز

مجلس عوام 650 کرسی دارد.

انتخابات در بریتانیا بطور سنتی هر 4 یا 5 سال برگزار می گردد. اما در اکتبر امسال، نمایندگان به برگزاری انتخاباتی زودهنگام در این کشور رای دادند.

از سال 1974، این اولین انتخابات عمومی است که در زمستان و از سال 1923، نخستین انتخاباتی است که درماه دسامبر در این کشور برگزار می گردد.

حداقل سن رای دهندگان در بریتانیا 18 سال است.

در بریتانیا رای دادن در روز انتخابات کار بسیار ساده ایست. کافی است به مرکز رای گیری که معمولا با خانه تان فاصله زیادی ندارد بروید، اسم و آدرس تان را به یکی از ماموران بدهید و برگه رای بگیرید.

با زدن علامت ضربدر در خانه کنار اسم نامزد مورد نظرتان، کار رای دادن شما تمام شده است.

اما نکته ای که ممکن است باعث تعجب شمار زیادی در سراسر جهان گردد این است که برای رای دادن نیازی به ارائه مدرک شناسایی نیست و انگشت تان هم به هیچ نوع جوهر پاک نشدنی آغشته نخواهد شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 602

به "شروع انتخابات سراسری در بریتانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخابات سراسری در بریتانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید