ارتش چین: هرگونه تحرک ناوهای آمریکا در منطقه را زیر نظر داریم

به گزارش آخرین خبر، سخنگوی ارتش چین از اشراف کامل بر تحولات منطقه دریای چین جنوبی و رصد ناوهای جنگی آمریکا که غیرقانونی در آنجا حضور دارند، اطلاع داد.

ارتش چین: هرگونه تحرک ناوهای آمریکا در منطقه را زیر نظر داریم

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، ارتش چین روز سه شنبه از رصد تحرکات آمریکا در منطقه دریایی چین جنوبی و آمادگی نیروهای خود برای هرگونه رویارویی اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا سرهنگ لی هوامین سخنگوی ارتش چین روز سه شنبه در نشست خبری گفت، ارتش ما ناظر تحرکات یک ناو جنگی آمریکاست که بدون مجوز وارد آب های سرزمینی چین در جزایر ژیشا در دریای چین جنوبی شده است.

این مقام ارشد نظامی چین در ادامه گفت که نیروهای چین حاضر در منطقه به این ناو آمریکایی هشدارهای لازم را برای ترک منطقه داده اند.

روز دوشنبه یک ناو جنگی آمریکایی بدون اجازه وارد آبهای سرزمینی جزایر ژیشا در دریای چین جنوبی شد. به دنبال این حادثه فرمانده منطقه جنوب ارتش چین نیروهای هوایی و دریایی را برای رصد این ناو راهی منطقه کرد.

به نوشته شینهوا، سخنگوی ارتش چین در ادامه گفت که این اقدام ایالات متحده نقض فاحش قوانین بین المللی و یک تجاوز جدی به حاکمیت چین بوده است.

وی اضافه نمود: چین از آمریکا قصد دارد که توجه بیشتری به کارهای پیشگیری و کنترل بیماری کووید-19 در داخل کشور خود کند و عملیات نظامی را که به امنیت منطقه و صلح و ثبات منجر نمیشود، متوقف کند.

سخنگوی ارتش چین روز دوشنبه به آمریکا در زمینه هرگونه دخالت در امور کشورهای منطقه واتهام زنیهای بی اساس برای توجیه حظور نظامی در منطقه هشدار داد.

سخنگوی ارتش چین در روزهای گذشته نیز به شدت به بیانیه مداخله جویانه پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در زمینه حادثه اخیر برخورد یک کشتی چینی با ماهیگیران متخلف ویتنامی واکنش نشان داده بود.

سخنگوی ارتش چین گفت: وزارت دفاع آمریکا در پی نادیده دریافت واقعیتها و اتهام زنی هاست. این در حالی است که ماهیگیران ویتنامی غیر قانونی وارد آبهای داخلی چین در جزایر ژیشا شده بودند و گارد ساحلی چین با آنها برخورد کرد. (جزئیات بیشتر).

مقام های پکن پیش از این بارها به آمریکایی ها درباره تحرکاتشان در دریای چین جنوبی و تنگه تایوان هشدار داده و این مناطق را بخشی از سرزمین چین خوانده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 4 تیر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1027

به "ارتش چین: هرگونه تحرک ناوهای آمریکا در منطقه را زیر نظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش چین: هرگونه تحرک ناوهای آمریکا در منطقه را زیر نظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید