ازبکستان یکی از شرکای مهم تجاری ایران خبرنگاران

به گزارش آخرین خبر، معاون وزیر امور خارجه ایران در ششمین دور رایزنی های سیاسی ایران و ازبکستان، این کشور را یکی از شرکای تجاری مهم ایران خواند.

ازبکستان یکی از شرکای مهم تجاری ایران خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ششمین دور رایزنی های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان به ریاست معاونان وزرای امور خارجه دو کشور، امروز (دوشنبه) 18 اسفند در تهران برگزار گردید.

در این ملاقات سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با فُرقت صدیق اف همتای ازبکستانی خود درباره مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به بحث و گفتگو پرداختند.

طرفین در این نشست بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های عظیم و مهمی که برای گسترش روابط در حوزه های حمل و نقل، بازرگانی، فرهنگی، گردشگری، فرهنگی و حقوقی وجود دارد، تاکید کردند.

در این مذاکرات با اشاره تهدیدات تروریسم و افراط گرایی در منطقه، بر لزوم همکاری برای تقویت صلح و ثبات منطقه ای تأکید شد.

عراقچی با مناسب خواندن حجم تبادلات تجاری دو کشور علیرغم شیوع کرونا، رویکرد طرفین در جهت گسترش همکاری در تمام حوزه ها را مشابه خواند و از ازبکستان به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

صدیق اف معاون وزارت امور خارجه ازبکستان، در این ملاقات آمادگی کشورش را برای توسعه همه جانبه روابط در همه حوزه ها گفت و خواهان تسریع در اجرای نقشه راه همکاری های مالی دو کشور شد.

در بخش دیگری از این مذاکرات، معاون وزارت امور خارجه ازبکستان در جریان آخرین تحولات مربوط به برجام نهاده شد.

پنجمین دور نشست رایزنی های سیاسی ایران و ازبکستان ایفند 1395 با حضور ابراهیم رحیم پور معاون وقت آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه و غیرت فاضل اف همتای ازبکستانی در تاشکند برگزار گردید که یکی از محور های آن راهیابی به آب های آزاد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1623

به "ازبکستان یکی از شرکای مهم تجاری ایران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازبکستان یکی از شرکای مهم تجاری ایران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید