از دانشجویان کم بضاعت اجاره بهای خوابگاه نمی گیریم

به گزارش آخرین خبر، غلامرضا زمانیان در مصاحبه با خبرنگار مهر در واکنش به منع انتخاب واحد دانشجویان بی بضاعت در دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: براساس مصوبات هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در حوزه دانشجویی، اجاره بهای خوابگاه ها باید در اول ترم و قبل از ورود به خوابگاه به صورت نقدی توسط دانشجویان پرداخت گردد.

از دانشجویان کم بضاعت اجاره بهای خوابگاه نمی گیریم

وی ادامه داد: با وجود اینکه دانشجویان خوابگاهی ملزم به پرداخت اجاره بهاء خوابگاه در ابتدای ترم هستند، در راستای ملاحظه دانشجویان با توجه به مسائل و مشکلاتی که مطرح کردند، زمان پرداخت آن حدود 12 بار به وسیله اطلاعیه های مختلف تمدید شده و تا زمانی که این دانشجویان بدهی هزینه خوابگاه خود را در ترم جاری تسویه ننمایند، قانون و مقررات صندوق برای جلوگیری از تضییع حقوق سایرین برای آنها اجرا خواهد شد.

معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: براساس مصوبه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم 90 درصد دانشجویان باید اجاره بهای خود را پرداخت نمایند، و10 درصد دانشجویان کم بضاعت و بی بضاعت هستند که بعد از فارغ التحصیلی و به صورت اقساط می توانند هزینه خوابگاه خود را پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: ما به هیچ عنوان از دانشجویان کم بضاعت و بی بضاعت که برای دانشگاه، بی بضاعت و کم بضاعت بودن آنها محرز شده، هزینه خوابگاه دریافت نمی کنیم. ولی باید90 درصد دانشجویان هزینه خوابگاه خود را پرداخت نمایند. صندوق رفاه دانشجویان پول پرداخت شده را به صورت وام تحصیلی و هزینه تعمیر و تجهیزات که خواسته اغلب دانشجویانی است که هزینه خوابگاه را در موعد مقرر پرداخت نموده اند، به دانشگاه بازمی گرداند.

زمانیان ادامه داد: اگر 90 درصد اجاره بهاء خوابگاهی به صندوق رفاه پرداخت گردد، 60 درصد و اگر زیر 90 درصد پرداخت صورت گیرد، 30 درصد، پول واریزی دانشجویان به دانشگاه عودت داده می گردد. در ترم جاری 68 درصد اجاره بهاء به صندوق رفاه پرداخت شده است که اگر درصد کم بضاعت و بی بضاعت را کم کنیم حدود 22 درصد دانشجویان اجاره بها را پرداخت ننموده اند.

وی تاکید نمود: این غفلت دانشجویان باعث از بین رفتن حقوق سایر دانشجویان خوش حساب دانشگاه می گردد که این مساله کاملا غیر منصفانه و غیر قابل اغماض است.

معاون دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب که هدف ما دانشجویان بی بضاعت نبوده بلکه آنهایی که قانونمدار نیستند است، افزود: با دستور ریاست دانشگاه سال گذشته صندوق خیریه ای برای یاری به دانشجویان بسیار کم برخوردارتشکیل شد که دیگر احتیاج نیست این دانشجویان هزینه غذا و خوابگاه خود را بعد از فارغ التحصیلی پرداخت نمایند بلکه به وسیله این صندوق در همان ترم جاری هزینه های مذکور تسویه می گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالانه حداقل 100 نفر از دانشجویانی که متاسفانه کاملا بی بضاعت هستند علاوه بر ده درصدی که مطابق قانون صندوق رفاه بعد از فراغت تحصیل به صورت اقساطی هزینه خوابگاه را تسویه می نمایند، تحت پوشش این صندوق هستند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1411

به "از دانشجویان کم بضاعت اجاره بهای خوابگاه نمی گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دانشجویان کم بضاعت اجاره بهای خوابگاه نمی گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید