افت 7 درصدی صادرات نفت ایران به آسیا در ماه میلادی گذشته

به گزارش آخرین خبر، 4 کشور چین، هند، کره جنوبی و ژاپن در ماه گذشته میلادی مجموعا 1.52 میلیون بشکه نفت از ایران خریداری نموده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افتی 7.1 درصدی را نشان می دهد.

افت 7 درصدی صادرات نفت ایران به آسیا در ماه میلادی گذشته

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با هزینه سفر به بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آمارهای رسمی و داده های حاصل از رصد نفتکش ها نشان می دهد که صادرات نفت ایران به مشتریان عمده آسیایی اش در ماه جولای نسبت به ماه گذشته که به پایین ترین رقم 14 ماه گذشته رسیده بود افزایش یافته است. میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در این ماه حدود 30 درصد رشد داشته و خرید نفت چین از این کشور نیز اندکی افزایش داشته است و به این طریق کاهش خرید ژاپن و هند جبران شده است. بر اساس این گزارش، 4 کشور چین، هند، کره جنوبی و ژاپن در ماه گذشته میلادی مجموعا 1.52 میلیون بشکه نفت از ایران خریداری نموده اند.

هر چند میزان صادرات نفت ایران به این 4 کشور نسبت به ماه گذشته رشد داشته، اما نسبت به مدت مشابه سال قبل افتی 7.1 درصدی را نشان می دهد. ایران میخواهد میزان فراوری نفت خود را از 3.8 میلیون بشکه ماه های اخیر به حدود 4 میلیون بشکه در روز برساند.

در 7 ماهه نخست امسال میلادی، خرید نفت مشتریان عمده آسیایی از ایران همچنان 16.6 درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته بوده و در سطح اندکی پایین تر از 1.7 میلیون بشکه در روز قرار گرفته است.

ایران توانسته از توافق کاهش فراوری اوپک معاف گردد و این فرصت را داشته باشد تا میزان فراوری خود را بالا ببرد.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که میزان واردات کره جنوبی از ایران در ماه جولای با 26.7 درصد افزایش به 368 هزار و 935 بشکه در روز رسیده است. میزان خرید نفت چین از ایران نیز با اندکی رشد به 568 هزار و 719 بشکه در روز رسیده است.

میزان خرید هند از ایران در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20.7 درصد افت داشته و به 414 هزار و 900 بشکه در روز رسیده است.

همچنین خرید نفت ژاپن از ایران با 34.7 درصد کاهش به 167 هزار و 505 بشکه در روز رسیده است.

121

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 714

به "افت 7 درصدی صادرات نفت ایران به آسیا در ماه میلادی گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افت 7 درصدی صادرات نفت ایران به آسیا در ماه میلادی گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید