افزایش رفت وآمدهای پارلمانی نقش موثری در روابط محبت آمیز ایران و ایتالیا دارد

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران: رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا بر حمایت مجالس ایران و ایتالیا جهت توسعه مناسبات دو کشور تأکید کرد.

افزایش رفت وآمدهای پارلمانی نقش موثری در روابط محبت آمیز ایران و ایتالیا دارد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه مجلسی آخرین خبر، جواد هروی رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ایتالیا در دیدار با اتوره رزاتو رئیس گروه دوستی مجلسی ایتالیا و ایران، با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی ایران و ایتالیا بر ضرورت افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف به ویژه مناسبات مجلسی تاکید نمود و گفت: افزایش رفت وآمدها میان مقامات مجلسی دو کشور نقش موثری در ارتباطات محبت آمیز فی مابین دارد.

وی از حمایت گروه دوستی مجلسی ایران و ایتالیا در مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناسبات دو کشور اطلاع داد و اضافه نمود: توانمندی های دو کشور در عرصه های مختلف بسیار فراتر از حجم فعلی مراودات دو کشور است که می بایست از آنها در توسعه مناسبات در عرصه سیاسی، مالی، فرهنگی و گردشگری بهره گرفت.

رئیس گروه دوستی مجلسی ایران و ایتالیا با اشاره به رویکرد جدید ایران در عرصه دیپلماسی، گفت: جمهوری اسلامی ایران خواهان گسترش مناسبات با تمامی کشورها بر اساس رعایت احترام و متقابل است.

در ادامه این دیدار اتوره روزاتو رئیس گروه دوستی مجلسی ایتالیا و ایران با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: توسعه ارتباطات محبت آمیز با ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و دنیا مورد توجه جدی مجلس ایتالیا قرار گرفته است.

وی بر اهتمام مجلس سنا ایتالیا به ویژه گروه دوستی مجلسی ایتالیا و ایران در جهت توسعه ارتباطات مجلسی با مجلس شورای اسلامی تاکید نمود.

روزاتو با اشاره به اهمیت گسترش همکاری های بین دو کشور درعرصه های مختلف، گفت: رویکرد مجلس و دولت جدید ایتالیا بر توسعه همکاری های دو کشور راسخ است.

وی بر لزوم رایزنی و مشورت بیشتر مسئولان دو کشور در مورد مسائل دوجانبه منطقه ای تاکید نمود.

در این دیدار مراد هاشم زهی، جلیل جعفری و محمدسعید اربابی نمایندگان مردم نهبندان، خلخال و ایرانشهر نیز هر کدام به صورت جداگانه درباره مناسبات دو کشور به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 387

به "افزایش رفت وآمدهای پارلمانی نقش موثری در روابط محبت آمیز ایران و ایتالیا دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش رفت وآمدهای پارلمانی نقش موثری در روابط محبت آمیز ایران و ایتالیا دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید