افزایش شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی

به گزارش آخرین خبر، شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز گفت که شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی افزایش یافت.

افزایش شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شمار دکل های نفت و گاز طبیعی آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی و برای نخستین بار از ژوئن 2018 افزایش یافت، زیرا فراوریکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت و باقی ماندن در سطوح 40 دلار برای هر بشکه، در ماه های اخیر فعالیت های حفاری را ازسر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز آدینه (18 مهرماه) خود آورده است که با افزایش سه دستگاه، مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به نهم اکتبر (آدینه، 18 مهرماه) به 269 دستگاه رسید.

مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به چهاردهم اوت (آدینه، 24 مردادماه) به 243 دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت شده در میان داده های این شرکت (مربوط به سال 1940) رسیده بود.

تعداد کل دکل های نفتی فعال در این هفته 587 دستگاه بود که نسبت به هفته مشابه آن در سال گذشته میلادی، 69 درصد کاهش یافت.

مجموع دکل های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با چهار دستگاه افزایش به 193 دستگاه رسید و این در حالی است که شمار دکل های گازی با یک دستگاه کاهش به 73 دستگاه رسید.

در حالی که قیمت نفت آمریکا از شروع امسال میلادی به دلیل تضعیف تقاضا در پی شیوع ویروس کرونا حدود 33 درصد کاهش یافته است، قیمت نفت خام دبلیوتی آی با افزایش 117 درصدی در پنج ماه اخیر و با امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا، روز آدینه حدود 41 دلار برای هر بشکه معامله شد.

شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش بینی فراوری نفت این کشور در آینده مورد توجه فعالان بازار نفت است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1307

به "افزایش شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهارمین هفته پیاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید