الکس نوری: راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!، شاید نیم فصل در ایران باشم

به گزارش آخرین خبر، در این تیم ناآرامی های زیادی وجود دارد که عملکرد تیم را تحت تاثیر قرار داده است. به نظرم در صورتی که آنها بتوانند از این مسائل عبور نمایند می توان گفت مانند سال گذشته قهرمان بوندس لیگا خواهند شد.

الکس نوری: راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!، شاید نیم فصل در ایران باشم

الکس نوری، چهره قابل توجه فوتبالدوستان ایرانی در آستانه دیدار ایران مقابل عراق از شانس بالای شاگردان ویلموتس برای دستیابی به پیروزی می گوید.

به گزارش ورزش سه، الکس نوری که با راهنمایی وردربرمن و انگولشتات آلمان به عنوان یک ایرانی جزو چهره های قابل توجه برای فوتبالدوستان ایرانی محسوب می گردد، این روزها به عنوان مفسر در آلمان فعالیت دارد و در گفتگویی که با ایلنا داشته از شرایط خود در این روزها و همچنین تمایل خود برای حضور در فوتبال ایران و راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس صحبت نموده و اینکه چرا در ابتدای فصل این همکاری صورت نگرفته است.

سفر می روم و فوتبال تماشا می کنم

در حال حاضـر من به سـفرھای متعددی می روم و بازی تیم ھای زیادی را تماشـا می کنم تا بتوانم یک شناخت کلی از لیگ ھای مختلف فوتبال در سراسر جھان بدست بیاورم. ھمچنین، من برای (DFL) لیگ فوتبال آلمان به عنوان مفسر بازار بین المللی مسابقات بوندس لیگا در آلمان فعالیت می کنم. تاکنون جلسـات و مذاکراتی با باشـگاه ھای آلمان و سـایر باشـگاه ھای اروپایی داشـته ام، اما تابحال ھیچکدام از پیشـنھادات مورد پسند من نبوده است.

راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!

تراکتور و پرسپولیس دو باشگاه با سابقه در لیگ ایران ھستند و باعث افتخار من بود که بتوانم در این تیم ها مربی گری کنم. آنھا در تابستان با من تماس گرفتند، مکالماتم با آنھا تقریبا کوتاه بود و در خصوص جزئیات ھمکاری صحبت چندانی صورت نگرفت. البته که می توانم تحت یک سری شرایط خاص، مسئولیت یک تیم را در یک باشگاه های ایرانی به عهده بگیرم.

اما در این مورد موضوع حائز اھمیت، اعتماد مدیران باشگاه ھای ایرانی به من خواهد بود. دوست دارم بھترین کوشش خودم را در بالاترین سـطح ممکن برای باشـگاهی که مسئولیت آن را به عهده می گیرم انجام دهم که این مهم فقط تحت شـرایط کاری و امکانات حرفه ای قابل ارائه خواھد بود.

شاید نیم فصل در ایران باشم

سرمربی اسبق تیم انگولشتات در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است مربیگری یک تیم ایرانی را در نیم فصل و یا فصل آینده بپذیرد گفت: بله اساسا من مسئله ای در این زمینه نمی بینم و قطعا کار کردن در ایران برایم باعث خوشحالی خواهد بود.

پیش بینی قهرمان لیگ ایران؟

وی در خصوص دنبال کردن کردن لیگ فوتبال ایران و اینکه کدام تیم را شانس اول قهرمانی می داند، گفت: بله البته که لیگ فوتبال ایران را دنبال می کنم. سال جاری به نظر می رسد بازی ھای سه تیم بالای جدول بسیار متعادل است، بنابراین پیش بینی تا انتها فصل بازی ھا خیلی نزدیک بھم خواهد بود. در این فصل تیم ھای سپاھان، پدیده، پرسـپولیس، اسـتقلال و تراکتور بسـیار قوی و با فرایند متعادل بازی می نمایند. بنابراین پیش بینی ھا درخصوص اینکه چه تیمی پیروز به کسب عنوان قھرمانی می گردد، بسیار نزدیک به هم و کمی سخت خواهد بود.

اطمینان دارم ایران پیروز بازی عراق خواهد بود

نوری در خصوص شرایط تیم ملی ایران در دیدار مقابل عراق و تفاوت سرمربی فعلی تیم ملی با کارلوس کی روش گفت: تقریبا میتوانم بگویم اطمینان دارم که تیم ملی ایران در این مسابقه پیروز خواھد شد. واقعا نمی توانم در خصوص ویلموتس نظری بدھم زیرا من جلسات تمرینی او را تاکنون تماشا ننموده ام. اما در سال 2017 در ایران شخصا دو بار با کارلوس کی روش دیدار داشتم. او سبک خوبی برای راهنمایی تیم ملی داشت و همچنین از شخصیت بسیار بالایی برخوردار بود.

کارلوس درباره بالا بودن روحیه بازیکنان و تعھد ویژه آنھا به تیم تأکید بسیار زیادی داشت. بدون شک بازی در مقابل تیم عراق یک مسابقه بسیار مهم و سخت در جدول برای ما خواهد بود. تیم عراق مهاجمین جوان و خوبی مثل مهند علی و طارق همام را که در خط حمله و ضد حمله بسیار قوی هستند در اختیار دارد. اما اطمینان دارم که بازیکنان تیم ما به دلیل مهارت در بعضی از حرکات و نمایش های خوب در بازی راه شکاف خط دفاعی تیم عراق را پیدا خواهند کرد. همچنین فکر می کنم ما می توانیم از نقطه ضعف آنها در دروازه نهایت استفاده را کنیم. بدون شک تیم ملی ایرانی در بازی مقابل عراق برنده خواهد شد.

هاشمیان مدرکش را در آلمان گرفته و می تواند یاری زیادی به ایران کند

الکساندر نوری در پاسخ به اینکه آیا حضور وحید هاشمیان با توجه به حضور چند ساله در فوتبال آلمان و پشت سر گذاشتن مراحل مربیگری در این کشور نقش پررنگی در پیروزیت ایران خواهد داشت یا خیر گفت:بدون شک وحید از تجربه خود که سالها در تیم ملی و لیگ آلمان به دست آورده است بهره خواهد برد. همچنین او بدلیل اینکه مدت ها دوره حرفه ای مربیگری را در آلمان پشت سر گذاشته است می تواند یاری بسیار زیادی به تیم ملی ایران بکند.

نه تیم ملی نه تیم امید؛ پیشنهادی نداشتم

وی در واکنش به سوالی درباره شایعه حضورش روی نیمکت تیم ملی به عنوان دستیار ویلموتس و همچنین حضور روی نیمکت تیم امید بعد از جدایی فرهاد مجیدی نیز گفت: خیر، اینطور نیست. اولین بار است که بحث در این مورد را می شنوم و صحت ندارد.

بازیکنان ایرانی همه خوب و با پتانسیل هستند

مربی ایران شاغل در فوتبال اروپا درباره شناختش از بازیکنان ایرانی و اینکه عملکرد کدامیک از بازیکنان ایرانی را می پسندد گفت: بازیکن قابل توجه و با پتانسیل بالا خیلی در ایران وجود دارد.

دوست ندارم اسم بازیکن خاصی را بیاورم. اما زمانی که در وردربرمن فعالیت می کردم با سردار آزمون برای مدت کوتاهی فرصت آشنایی داشتم. بنظرم او واقعا یک مهاجم کاملا آماده و تمام عیار در سطح بین المللی است.

بایرن با عبور از ناآرامی ها باز قهرمان خواهد شد

آخرین سوال از الکساندر نوری درباره شرایط لیگ آلمان و شرایط بایرن بعد از جدایی کواچ بود که با این پاسخ همراه شد:در صورتی که به نظر می رسد بوندسلیگا سال جاری فرایند بسیار متعادل تری دارد اما بایرن مونیخ از سبک بازی خود خیلی رضایت ندارد.

در این تیم ناآرامی های زیادی وجود دارد که عملکرد تیم را تحت تاثیر قرار داده است. به نظرم در صورتی که آنها بتوانند از این مسائل عبور نمایند می توان گفت مانند سال گذشته قهرمان بوندس لیگا خواهند شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 597

به "الکس نوری: راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!، شاید نیم فصل در ایران باشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکس نوری: راهنمایی تراکتور یا پرسپولیس؟ چرا که نه!، شاید نیم فصل در ایران باشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید