با وام خانه اولی ها در کدام مناطق پایتخت می توان آپارتمان خرید؟

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران:خانه اولی هایی که نوبت دریافت وام آنها فرارسیده است، به رغم آنکه تورم مسکن قدرت خرید آنها را به حداقل ممکن کاهش داده است، می توانند در چند ناحیه از بازار مسکن پایتخت، آپارتمان مناسب خریداری نمایند.

با وام خانه اولی ها در کدام مناطق پایتخت می توان آپارتمان خرید؟

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، محدوده قیمت های کنونی در مناطق مصرفی و پرتقاضای بازار مسکن همچون مناطق 4 تا 6 و بخش هایی از منطقه 2 تهران به حدی بالا رفته که خرید مسکن در این مناطق از استطاعت زوجین جوان خانه اولی خارج شده است. در این میان زوجینی که پس از حداقل یک سال سپرده گذاری نوبت دریافت وام صندوق یکم آنها فرارسیده یا باید فعلا کف سپرده را در حساب های خود حفظ نمایند تا در آینده با تقویت نقدینگی خود اقدام به خرید نمایند یا اینکه باید در همین بازار فعلی به هر قیمت ممکن خریدی انجام دهند که طبعا ممکن است مطلوب آنها برای سکونت نباشد، اما در عین حال توانسته اند نقدینگی خود را به دارایی ملکی تبدیل نمایند.

به نظر می رسد تصمیم دوم به مصلحت خانه اولی ها باشد، چراکه سپرده گذاری در صندوق یکم قرض الحسنه است و هر قدر نقدینگی به مدت بیشتری در این حساب باقی بماند، خانه اولی ها از بابت سود صفر درصدی سپرده خود زیان می بینند. اما آنها می توانند با جست وجو در بخش هایی از بازار مسکن که کانون عرضه آپارتمان های زیر 600 میلیون تومان است، نسبت به خرید آپارتمان و خروج از صندوق یکم اقدام نمایند؛ ضمن اینکه امکان تامین بخشی از هزینه خرید مسکن را می توانند به وسیله به رهن سپردن ملک تامین نمایند و خود نیز به اجاره نشینی ادامه دهند. از طرفی برای سهولت در اجاره ملک، انتخاب بهینه آنها باید از میان آپارتمان هایی که از دو امکان پارکینگ و آسانسور برخوردار هستند، انجام گردد.

نگاهی به فایل های موجود در بازار مسکن نشان می دهد یافتن آپارتمان دارای امکانات تا 600 میلیون تومانی در مناطق 4، 7 و 9 تا 20 میسر است و اغلب آنها بین 40 تا 60 مترمربع مساحت دارند، اما در این بین عمده عرضه این املاک در حال حاضر به مناطق 7، 9، 10، 12 و 14 اختصاص دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 660

به "با وام خانه اولی ها در کدام مناطق پایتخت می توان آپارتمان خرید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وام خانه اولی ها در کدام مناطق پایتخت می توان آپارتمان خرید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید