تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا

به گزارش آخرین خبر، مردم شهر حُمص سوریه با برپایی تجمع بزرگی تحریم های جدید آمریکا علیه مردم این کشور را محکوم کردند.

تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، شهر حُمص سوریه هم امروز شاهد برپایی تجمع ملی در محکومیت تحریم های آمریکا علیه مردم این کشور بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، شرکت کنندگان در تجمع ملی که امروز در میدان الشهداء در مرکز شهر حمص برگزار شد، مخالفت خود را با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ملت سوریه اعلام کردند.

آنها ضمن محکوم کردن آنچه به اصطلاح قانون سزار آمریکا خوانده می شود بر پایبندی ملت سوریه به اصول ملی و حمایت از میهن خود در مقابله با جنگ اقتصادی و محاصره ظالمانه ای که ملت سوریه با آن روبه روست، تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع ملی پلاکاردها و دست نوشته هایی را حمل می کردند که در آن از ارتش سوریه بابت جنگ با تروریسم قدردانی شده بود.

تظاهرات کنندگان رفتارهای ظالمانه کشورهای متجاوز علیه ملت سوریه را محکوم کردند و همچنین بر حمایت سوری ها از ارتش سوریه در مقابله با محاصره ظالمانه کشورشان تاکید کردند.

حمص یکی از مشهورترین شهرها در غرب سوریه است که 150 کیلومتر با دمشق فاصله دارد. حمص یکی از پایگاه های عناصر تروریستی جبهه النصره و داعش بود که در نهایت ارتش سوریه توانست آنجا را از اشغال تروریست ها خارج کند.

چندین شهر سوریه هم طی روزهای گذشته شاهد برپایی تجمع و تظاهرات های مشابه در محکومیت تحریم های آمریکا بوده است.

کنگره آمریکا در تاریخ 20 آذر ماه 1398طرح تحریم های خود علیه سوریه معروف به قانون سزار را به تصویب رساند. مرحله اول تحریم ها از روز چهارشنبه (17 ژوئن) اجرایی شد. این قانون به دنبال اعمال تحریم های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1124

به "تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید