فراوری محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

به گزارش آخرین خبر، مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: دومین محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس فراوری شد که در مقیاس بزرگ و بر مبنای ترکیبات کلردار است.

فراوری محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر

رضا نکیسا، مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه آخرین خبر، در مورد فعالیت های این دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا ویروس گفت: این دانشگاه پیروز به فراوری دومین محصول فناورانه ضد ویروس کرونا شده است؛ این محصول محلول ضد عفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ و بر مبنای ترکیبات کلردار است.

نکیسا اضافه نمود: محصول یاد شده بیش از 90 درصد ویروس ها و باکتری ها را از بین می برد و ترکیبات کلردار قدرت بسیار بالایی در از بین بردن انواع باکتری و ویروس ها را دارد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار کرد: محلول ضد عفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ از جمله مورد های کاربرد آن در بیمارستان ها، درمانگاه ها، فضا های شهری، شناور ها و ... است.

وی بیان نمود: این محلول ضدعفونی کننده، مناسب فضا های سربسته نیست و در صورت لزوم برای فضا های سربسته دارای پنجره باید به مقدار محدود استفاده گردد. هنگام استفاده از محلول ضدعفونی سطح از دستکش معمولی استفاده و از افزودن ترکیب یا محلول دیگری به آن اجتناب گردد.

وی گفت: این محصول برای ضدعفونی پوست بدن و دست ها به هیچ عنوان مناسب نیست و ویژگی های شاخص آن نیز ایجاد کردن خوردگی روی سطوح است. البته دانشگاه خلیج فارس پیش از این پیروز به فراوری ژل ضدعفونی کننده دست شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 881

به "فراوری محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید