خبرنگاران بهبود یافتگان کرونا به نرم افزار تاک مراجعه کنند

به گزارش آخرین خبر، تهران- خبرنگاران - رییس انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور از بهبود یافتگان کرونا خواست که پس از درمان، برای محاسبه توده بدنی خود به نرم افزار تاک مراجعه کنند.

خبرنگاران بهبود یافتگان کرونا به نرم افزار تاک مراجعه کنند

به گزارش وزارت بهداشت، جلال الدین میرزای رزاز روز سه شنبه درباره اهمیت تغذیه برای بهبود یافتگان کرونا خاطرنشان کرد: بیماران کرونایی بهبود یافته پس از درمان، برای محاسبه توده بدنی به اپلیکیشن تاک مراجعه کنند، چون به دلیل عدم آگاهی مراقبان بیمار در منزل، ممکن است این بیماران دچار سوء تغذیه بوده و این موضوع می تواند موجب تضعیف مجدد سیستم ایمنی بیمار شود.

وی افزود: ما بیماران بهبود یافته کرونایی را به سه دسته تقسیم می کنیم که دسته اول بیمارانی در معرض سوء تغذیه هستند که نمایه توده بدنی آنها کمتر از 20 بوده و کمتر از پنج درصد کاهش وزن طی 3 تا 6 ماه داشته اند و آلبومین سرم آنها بالای 3.5 gldl است.

رزاز گفت: گروه دوم بیماران مبتلا به سوء تغذیه متوسط که نمایه بدن آنها بین 20 - 18.5 بوده و در 3 تا 6 ماه حدود بین 5 تا 10 درصد شاهد کاهش وزن بوده که آلبومین سرم آنها بین 3.5 -3 gldl است که این دو گروه بیماران می توانند درمان خانگی را بر اساس دستور العمل دفتر بهبود تغذیه جامعه یا مراجعه به اپلیکیشن تاک شروع کنند.

رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به اهمیت و نقش تغذیه در بیمارانی که پس از درمان مبتلا به سوء تغذیه شدید می شوند، اظهار کرد: گروه سوم که ما شاهد کاهش وزن بیش از 10 درصد آنها هستیم و نمایه توده بدنی آنان نیز کمتر از 18.5 بوده و آلبومین سرم نیزgldl 3 هست، حتماً نیاز است که با مراجعه به مشاوران و متخصصان تغذیه فرایند درمان خود را پیگیری کنند.

وی با اشاره به ارزیابی سطح آلبومین خون که نقش موثری در بررسی شرایط تغذیه ای فرد دارد، گفت: بیماران بهبود یافته که دچار سوء تغذیه هستند با مراجعه به مشاوران و متخصصان تغذیه نسبت به ارزیابی های بالینی و آزمایشگاهی خود اقدام کنند. همچنین از بیماران مبتلا به ویروس کرونا می خواهیم حتماً در طول درمان و در دوران نقاهت به موضوع تغذیه توجه جدی داشته باشند.

رزار پیش از این نیز درباره اهمیت تغذیه برای بیماران کرونایی گفته بود: سوء تغذیه پس از درمان، به دلیل عدم آگاهی مراقبان بیمار در منزل می تواند موجب تضعیف مجدد سیستم ایمنی بیمار شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1017

به "خبرنگاران بهبود یافتگان کرونا به نرم افزار تاک مراجعه کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهبود یافتگان کرونا به نرم افزار تاک مراجعه کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید