خبرنگاران وزیر خارجه عراق: بغداد به گفت وگو با همسایگانش ادامه می دهد

به گزارش آخرین خبر، تهران - خبرنگاران - فؤاد حسین وزیر خارجه عراق روز سه شنبه در آلمان گفت: بغداد به کوشش های خود برای گفت وگو با کشورهای همسایه ادامه می دهد.

خبرنگاران وزیر خارجه عراق: بغداد به گفت وگو با همسایگانش ادامه می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای الاخباریه عراق، وزارت خارجه عراق در بیانیه ای بیان کرد: فؤاد حسین با یان هیکر مشاور سیاسی و امنیتی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برلین گفت وگو کرد.

براساس این گزارش، حسین در این ملاقات گفت: بغداد به کوشش های خود جهت گفت وگو با کشورهای همسایه در چهارچوب جلوگیری از خدشه وارد شدن به حاکمیت ملی عراق ادامه می دهد.

در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است: حسین با هیکر، درخصوص تحولات امنیتی، سیاسی، مالی و بهداشتی در عراق گفت وگو نموده است.

مسؤول آلمانی در این ملاقات کوشش های دولت عراق در زمینه مبارزه با داعش را ستود و بر اهتمام کشورش برای اینکه شریک کارآمدی در ائتلاف بین المللی برای مقابله با گروه های تروریستی باشد، تاکید نمود.

این گزارش می افزاید: دو طرف در این موضوع که گروه های تروریستی پدیده ای نظامی نیستند؛ بلکه یک ایدئولوژی هستند اتفاق نظر داشتند و تأکید کردند که موفقیت های نظامی در از بین بردن آن ها نقش دارد. با این حال برای نابودی تروریست ها احتیاج به همکاری بیشتر و کوشش های هماهنگ است.

در ماه های گذشته، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در منطقه میان استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله معروف به مثلث مرگ افزایش یافته است.

در سال 2017 میلادی پس از سه سال، عراق با بازپس گیری کل قلمرو خود که حدود یک سوم از گستره این کشور بود، پیروزی بر داعش را بیان کرد.

با وجود این شکست، گروه تروریستی داعش هنوز دارای هسته هایی در مناطق شمالی، شرقی و جنوبی عراق است و در چهار ماه گذشته به حملات خود علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی عراق شدت بخشیده است.

نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق در این مدت که بی سابقه ترین حملات داعش پس از سال 2017 توصیف شده است، ده ها عملیات نظامی علیه تروریست ها انجام داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1273

به "خبرنگاران وزیر خارجه عراق: بغداد به گفت وگو با همسایگانش ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه عراق: بغداد به گفت وگو با همسایگانش ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید