خبرنگاران کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می گردد

به گزارش آخرین خبر، یاسوج- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کاغذبازی های اداری و سخت گیری های بی مورد بعضی دستگاه های اجرایی این استان برای صدور مجوز یا پاسخ به استعلام ها سبب دلسردی خیران مدرسه ساز و رکود در امر مقدس مدرسه سازی در استان می گردد.

خبرنگاران کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می گردد

به گزارش آخرین خبر، سید محمدکاظم نظری شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت: ضروری است که شهرداری ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری های این استان تا حد امکان فرآیند ساخت مدرسه های خیرساز در نقاط مختلف استان را تسهیل نموده و نهایت همکاری را با خیران مدرسه ساز داشته باشند.

وی اضافه نمود: مسائل و کمبودهای مدارس کهگیلویه و بویراحمد به طور مستند و در قالب عکس یا فیلم در اختیار خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: مناطق روستایی و حاشیه بعضی شهرهای این استان به ویژه یاسوج با کمبود شدید فضای آموزشی روبرو است.

نظری بیان کرد: انتظار می رود که خیران مدرسه ساز برای کاهش مسائل مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد نیز اقدام های لازم را انجام دهند.

وی ابراز داشت: دانش آموزان استثنایی (دارای احتیاجهای ویژه) کهگیلویه و بویراحمد احتیاجمند توجه جدی تر متولیان امر و مسئولان اجرایی استان هستند.

نظری گفت: دولت به دلیل محدودیت منابع اقتصادی نمی تواند به تنهایی اقدام به ساخت مدرسه در کشور کند و بر همین اساس به مشارکت خیران احتیاج دارد.

وی گفت: خیران مدرسه ساز تاکنون منشأ خدمات ارزنده ای در کشور و کهگیلویه و بویراحمد بوده و گام های مثبتی برای کاهش کمبود فضای آموزشی برداشته اند.

نظری اضافه نمود: خیران مدرسه ساز بازوان توانمند دولت، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستند.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: سال های اخیر حدود 50 درصد منابع اقتصادی مورد احتیاج برای ساخت مدارس در کشور و کهگیلویه و بویراحمد از سوی خیران مدرسه ساز تأمین شده است.

غلام محمد زارعی گفت: توجه دولت و مجلس شورای اسلامی به حوزه آموزش و پرورش کشور ویژه بوده و تاکنون نیز اقدام های مهمی برای کاهش مسائل و کمبودهای مدارس اجرا شده است.

وی اضافه نمود: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کوهستانی بودن و داشتن روستاهای پراکنده و سخت گذر دارای شرایط خاصی به لحاظ فضاهای آموزشی است.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: به همین دلیل فضاهای آموزشی و حوزه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به نگاه ویژه خیران و دولت احتیاج دارد.

زارعی بیان کرد: کار خیران مدرسه ساز مجاهدت با مال در راستای یاری به علم آموزی، دانش اندوزی و تربیت آینده سازان کشور است.

وی ابراز داشت: مدرسه سازی بیانگر روحیه نیک اندیشی، خیرخواهی، ایثارگری، نوعدوستی، اخلاق مداری و انسانیت خیران است.

زارعی گفت: توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور در ابعاد مختلف مستلزم بالندگی بیش از پیش حوزه آموزش و پرورش و عرصه تعلیم و تربیت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هم اینک 57 طرح مدرسه سازی از سوی خیران بومی و غیربومی در قالب 279 کلاس درس و با زیربنای افزون بر 28 هزار مترمربع در این استان در حال ساخت است.

پیروز کرمی گفت: تاکنون یک هزار و 500 کلاس درس از سوی خیران مدرسه ساز در کهگیلویه و بویراحمد ساخته و تحویل شده است.

وی اضافه نمود: یکی از سیاست های اصلی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گسترش استفاده از انرژی های پاک و تجدیدپذیر در کلاس های درس است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: انتظار می رود که خیران مدرسه ساز بومی و غیربومی برای تحقق این امر مهم در کلاس های درس استان همت نمایند.

کرمی بیان کرد: رویکرد مهم بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد توجه به افزایش ایمنی مدارس این استان است.

خیران بومی و غیربومی شرکت نماینده در این جشنواره افزون بر 140 میلیارد ریال همراه با 2 هزار و 700 مترمربع زمین برای ساخت مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد تعهد کردند.

در این جشنواره 10 نفر از خیران مدرسه ساز کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند.

7535/1662

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 183

به "خبرنگاران کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاغذبازی اداری سبب دلسردی خیران مدرسه ساز در استان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید