خیز نظامی بی سابقه آمریکا مقابل چین و روسیه؛دستور مهم بایدن به پنتاگون

به گزارش آخرین خبر، ایسنا نوشت: بودجه دفاعی 715 میلیارد دلاری بایدن بر تامین اقتصادی یاری به مدرن کردن زرادخانه اتمی و بازدارندگی در مقابل چین و همچنین توسعه ظرفیت های جنگ های آینده تمرکز دارد.

خیز نظامی بی سابقه آمریکا مقابل چین و روسیه؛دستور مهم بایدن به پنتاگون

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این بودجه دفاعی که امروز (آدینه) به کنگره ارائه می گردد شامل سرمایه گذاری در آمادگی سربازان، حوزه فضایی و ابتکار عمل بازدارندگی اقیانوس آرام و در بحبوحه مقابله با ساخت و سازهای نظامی چین در منطقه و فناوری تسلیحاتی اتمی می گردد.

در این بودجه همچنین درخواست برای خرید ناو، جنگنده و پرداخت برای امور نگهداری تجهیزات و دستمزدها نیز مطرح شده و مبلغ 38 میلیارد دیگر نیز برای برنامه های مرتبط دفاعی در اف.بی.آی در نظر گرفته شده است. وزارت انرژی و سایر آژانس ها نیز بودجه امنیت ملی را به 753 میلیارد دلار افزایش می دهند که افزایش 1.7 درصدی در آمار 2021 محسوب می گردد.

همچنین مبالغی برای توسعه و آزمایش آینده تسلیحاتی فراصوت و نسل های بعدی سیستم های تسلیحاتی در حالی در نظر گرفته شده که ارتش آمریکا به دنبال ظرفیت سازی برای مقابله با چین و روسیه است.

درخواست بودجه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا شامل همان هایی که برای ارتش در نظر گرفته شده محل بحث در کنگره است که در نهایت تصمیم می گیرد این منابع ملی چطور هزینه شوند.

ابتکار عمل اقیانوس آرام که با هدف مقابله با چین ایجاد شده بر رقابت در منطقه هند-پاسیفیک و با هدف تقویت آمادگی آمریکا در منطقه به وسیله تامین اقتصادی رادارها، ماهواره ها و سیستم های موشکی تمرکز دارد.

افراد آگاه اعلام کردند، برای رسیدگی به این مساله و پرداخت هزینه های آن، پنتاگون به دنبال از رده خارج کردن تعدادی از تجهیزات قدیمی با هزینه های بالاتر نگهداری از جمله چهار فروند ناو ضربتی لیتورال، چندین فروند هواپیمای A-10 و همچنین هواپیماهای KC-10 KC-10 و KC-135 است.

تنش ها با چین یکی از موارد اصلی تغییر نظرات ارتش آمریکا بوده است. پکن، دولت آمریکا را همین اواخر متهم کرد که تهدیدی علیه صلح و ثبات در تنگه تایوان است؛ پس از آنکه یک ناو آمریکایی بار دیگر از این آبراه حساس عبور کرد.

افراد آگاه همچنین اعلام کردند، دولت بایدن همچنین درخواست خرید 85 فروند جنگنده رادارگریز اف-35 ساخت لاکهید مارتین را نیز داده است.

این تامین اقتصادی همچنین با هدف بهبود کنترل و فرماندهی اتمی آمریکا و همچنین پلتفورم های ارسال چون زیردریایی اتمی کلاس کلمبیا ساخت صنایع هانتینگتون اینگالز و جنرال دینامیک و مجوز برای حمل بمب های اتمی بر روی جنگنده های اف-35 است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1730

به "خیز نظامی بی سابقه آمریکا مقابل چین و روسیه؛دستور مهم بایدن به پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیز نظامی بی سابقه آمریکا مقابل چین و روسیه؛دستور مهم بایدن به پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید