درگیری اطراف میدان تحریر بغداد

ورود یک گروه مسلح ناشناس به منطقه پل سنک در اطراف میدان تحریر در مرکز بغداد و وقوع درگیری مسلحانه تعدادی کشته و زخمی در این منطقه برجای گذاشت.

درگیری اطراف میدان تحریر بغداد

براساس گزارش مسوولان رسمی و رسانه های عراق، یک گروه مسلح ناشناس با ورود به منطقه میدان سنک در 500 متری میدان تحریر قصد آتش زدن پارکینگ چند طبقه در جوار این پل را داشت که این امر منجر به وقوع درگیری مسلحانه بین این گروه مسلح و جمعی از تظاهرکنندگان مستقر در این پارکینگ شد.

بعضی از رسانه ها و فعالان اجتماعی در میدان تحریر تصاویری از تعدادی از افراد مسلح سوار بر وانت منتشر نموده اند و گفته می گردد که این افراد با لباس شخصی با ورود به پل سنک موجب آتش زدن ساختمان پارکینگ چند طبقه در این مکان شدند.

در همین حال سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق گفت که یک درگیری مسلحانه در داخل پارکینگ چند طبقه پل سنک منجر به آتش سوزی در این ساختمان شده است.

عبدالکریم خلف بدون اشاره به هویت این گروه مسلح ناشناس افزودکه این درگیری بین بخشی از تظاهرکنندگان که پارکینگ چند طبقه پل سنک را در اختیار داشتند و گروه مسلح ناشناس رخ داد.

به گفته وی، در این درگیری از شیشه های دست ساز آتش زا استفاده شد و نیروهای امنیتی اکنون اوضاع را در پل سنک زیر نظر دارند.

رسانه ها و بعضی فعالان اجتماعی از تیراندازی های گسترده در این منطقه خبر داده اند.

بر اساس این گزارش ، هنوز هویت این گروه مسلح و چگونگی رسیدن آنها با خودروهایشان به این مکان که تحت حفاظت امنیتی است، محل سوال بسیاری از رسانه ها و تظاهرکنندگان مستقر در منطقه است.

طبق گزارش های غیر رسمی، این درگیری مسلحانه دستکم بین 6 تا 10 کشته و بیش از 20 زحمی به دنبال داشته است.

کمیسیون عالی حقوق بشر در عراق نیز نسبت به ناامنی ایجاد شده در منطقه پل سنک ابراز نگرانی نموده است.

همزمان بعضی رسانه ها از حرکت نیروهایی از ُسرایا السلام شاخه نظامی جریان صدر (مقتدا صدر) به منطقه میدان تحریر و پل سنک به بهانه حفاظت از تظاهرکنندگان خبر داده اند.

در عین حال محمد صالح العراقی نزدیک به مقتدا صدر در صفحه اجتماعی خود در فیسبوک نسبت به جنگ داخلی هشدار داده و گفته است که حمل سلاح ممنوع است.

صدای تیراندازی های متفرفه در بعضی مناطق پایتخت از جمله الحبیبیه و شهرک صدر نیز در لحظه ارسال این گزارش به گوش می رسد اما هنوز علت این تیراندازی ها نامعلوم است.،ایرنا

بیشتر بخوانید،حشد شعبی دومین حمله داعش در 24 ساعت گذشته را ناکام گذاشت

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 632

به "درگیری اطراف میدان تحریر بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری اطراف میدان تحریر بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید