در میدان های مشترک نفتی عقب ماندگی از رقیب نداریم

به گزارش آخرین خبر، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران با بیان به این که تاکنون منابع خوبی برای توسعه غرب کارون اختصاص داده شده و دستاوردهای قابل توجهی نیز در این حوزه به دست آمده است، توضیح داد: به جرأت می توان گفت عقب ماندگی از شریک و رقیب خود در این بخش از میدان های مشترک نداریم و توانسته ایم در این شرایط کنونی و بحرانی کشور، از منافع ملی دفاع کنیم.

در میدان های مشترک نفتی عقب ماندگی از رقیب نداریم

به گزارش آخرین خبر، تورج دهقانی امروز (آدینه، 13 اردیبهشت) در حاشیه بیست وچهارمین نمایشگاه بین المللی نفت در نشستی خبری با بیان این که اجرای توسعه میادین نفتی در غرب کارون، موجب می گردد تا فراوری نفت از این منطقه تا انتها سال روزانه 50 هزار بشکه بیشتر گردد، گفت: فراوری نفت در غرب کارون تا پیش از وقوع سیل 240 هزار بشکه در روز بود، اما به دلیل سیل این رقم کاهش داشته است.

وی با بیان این که فراوری در این مناطق بلافاصله بعد از فروکش کردن آب، به ارقام قبلی بازخواهد گشت، توضیح داد: اکنون در حوزه میدان های مشترک غرب کارون، عقب ماندگی نداریم و نیروگاه برق غرب کارون تا انتها سال جاری راه اندازی خواهد شد.

دهقانی با اشاره به این که تمرکز اصلی شرکت متن در حوزه غرب کارون بوده، اظهار کرد: این حوزه به عنوان یک حوزه پرظرفیت بالغ بر 70 میلیارد بشکه ذخیره نفتی را در خود جای داده است.

به گفته وی، طرح های متعددی برای توسعه میدان های غرب کارون و دیگر میدان های نفتی و همچنین طرح های که به تازگی در قالب آی پی سی واگذار شده، در دست اجرا است.

دهقانی همچنین از راه اندازی نیروگاه برق غرب کارون تا انتها سال اطلاع داد و گفت: برای نخستین بار شرکت متن از برق نیروگاه حوزه غرب کارون برای فعالیت های تجاری خود استفاده خواهد نمود.

وی در انتها با اشاره به طرح انتقال نفت خام در حوزه غرب کارون از منطقه گوره به جاسک در شرق تنگه هرمز به عنوان یک طرح عظیم، ملی و راهبردی، اظهار کرد: شرکت متن اجرای این طرح را به عهده دارد و این طرح دارای ارزش چند میلیارد دلاری است و خط لوله عظیم هزار کیلومتری را در دست احداث دارد که سال گذشته پیمان ها و مناقصات آن، انجام و عملیات اجرایی آن نیز شروع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 152

به "در میدان های مشترک نفتی عقب ماندگی از رقیب نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در میدان های مشترک نفتی عقب ماندگی از رقیب نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید