دلیل افزایش قیمت شیر به زبان معاون وزیر جهاد

به گزارش آخرین خبر، معاون وزیر جهاد گفت: قیمت قبلی شیرخام براساس تامین 100 درصدی نهاده های مورد نیاز آنان بود و افزایش فعلی به این دلیل است که نهاده به اندازه کافی در اختیار دامداران قرار نگرفته است.

دلیل افزایش قیمت شیر به زبان معاون وزیر جهاد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مرتضی رضایی اضافه کرد: قیمت اعلامی سه روز پیش، رسمی نبود و با مصاحبه انجمن صنایع لبنی، در رسانه های عمومی منتشر شد.

وی ادامه داد: قیمت 4 هزار و 150 تومان اعلام شده قبلی، بر اساس تأمین 100 درصدی نهاده ها برای دامداران، اعلام شده بود و افزایش قیمت فعلی به این علت است که این نهاده ها به اندازه کافی در اختیار دامداران قرار نگرفته است.

رضایی با بیان اینکه کنجاله سویا حدود 35 تا 36 درصد، جو حدود 60 درصد و ذرت حدود 50 درصد مورد نیاز دامداران، تأمین شده است، اضافه کرد: دامداران مجبورند بقیه نیاز غذایی دام هایشان را از نهاده های جایگزین در بازار و با قیمت های بالاتر تأمین کنند و بر این اساس، قیمت شیرخام در درب دامداری، 4،500 تومان مشخص شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش 40 درصدی قیمت لبنیات، قطعی است، گفت: این قیمت، 4,500 تومان است و در ستاد تنظیم بازار هم مصوب شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1392

به "دلیل افزایش قیمت شیر به زبان معاون وزیر جهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل افزایش قیمت شیر به زبان معاون وزیر جهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید