ملاقات مدیر توییتر و بن سلمان پس از افشای جاسوسی عربستان از این شرکت

به گزارش آخرین خبر، یک رسانه انگلیسی فاش کرد که مدیرعامل توییتر پس از آگاهی رسانه ها از جاسوسی یک سعودی برای مقامات عربستان در توییتر با ولیعهد این کشور ملاقات نموده است.

ملاقات مدیر توییتر و بن سلمان پس از افشای جاسوسی عربستان از این شرکت

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، میدل ایست آی در گزارشی فاش کرد که جک دورسی، موسس و مدیرعامل توییتر ، شش ماه پس از این که شبکه های اجتماعی از فرد نفوذی مقامات عربستان در توییتر پرده برداشتند، با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور ملاقات نموده است.

در این گزارش آمده است: زمانی که بن سلمان در سال 2017 رهبر دوفاکتوی عربستان شد، کمپینی را برای سرکوب فعالان در زمینه حقوق بشر و مخالفانش به ویژه فعالان شبکه های اجتماعی راه اندازی کرد.

این وب سایت به نقل از وکیل یکی از مخالفان نظام سعودی که توسط مقامات این کشور هدف قرار گرفته است، نوشت: ملاقات دورسی و بن سلمان سوالاتی را درباره میزان اطلاع مدیرعامل توییتر از تخلفات نظام عربستان در این شرکت مطرح می نماید، به ویژه این که توییتر طی سال های اخیر شاهد سرمایه گذاری عظیم این کشور بوده است.

براساس لیست اتهاماتی که دادگاهای در نیویورک اخیرا ارائه نموده، شرکت در دسامبر 2015 دریافته بود که یکی از مهندسان آن که یک شهفرایند 35 ساله سعودی به نام علی الزباره بوده به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته است.

  • آزادی به قید ضمانت یکی از متهمان عربستانی پفراینده جاسوسی توییتری در آمریکا

پس از گذشت یک هفته از این موضوع، شرکت توییتر به ده ها کاربر هشدار داد که حساب هایشان داحتمالا از سوی افرادی مرتبط با دولت عربستان هدف قرار بگیرد.

میدل ایست آی در ادامه گزارش خود آورده است، در ژوئن 2016، دورسی با ولیعهد سعودی به گفت وگو نشست و گزارش ها را آنالیز کرد. آن دو درباره همکاری برای آموزش و آماده سازی کادرهای سعودی و نیز پیرامون سرمایه گذاری در زمینه فناوری رایزنی کردند.

طبق این گزارش، گفت وگوی بن سلمان و دورسی در نیویورک با تصاویری ثبت شد که توسط بدر العساکر، رئیس دفتر ولیعهد عربستان در شبکه های اجتماعی منتشر شدند؛ شخصی که گفته می گردد بر فرایند جمع آوری اطلاعات از توییتر نظارت داشته است.

به همین دلیل، مارک اوین جونز، کارشناس فناوری اطلاعات و حساب های جعلی و استادیار دانشگاه حمد بن خلیفه قطر گفت: بعید است که دورسی از هشدارهای سازمان سیا به شرکت او درباره نفوذ افراد تحت حمایت نظام عربستان به شرکتش مطلع نبوده باشد.

او اضافه نمود: در حقیقت، اگر دورسی از این موضوع مطلع نبوده است، باید به قابلیت توییتر به عنوان یک شرکت فناوری تردید کرد.

به همین دلیل، میدل ایست آی لیستی از سؤالات مختلف را برای شرح به توییتر ارسال کرد. سوالاتی از قبیل این که توییتر چه زمان و چگونه از فعالیت جاسوسی الزباره مطلع شد؟ آیا توییتر می دانست که حساب هایش توسط کارمند تحت حمایت عربستان در ماه دسامبر هدف قرار گرفته است؟ و آیا توییتر مطلع بود که زباره اطلاعات کاربران را به بدر العساکر که روابط نزدیکی با خاندان حاکم عربستان دارد، منتقل می کرد.

این سایت در ادامه گزارش داد که توییتر از پاسخ دادن به هر یک از این سؤالات به طور خاص خودداری کرد و با صدور یک بیانیه کلی از اداره تحقیقات فدرال (FBI) و وزارت دادگستری آمریکا برای حمایت از آنها در تحقیقات در این باره تشکر کرد.

در این توییت آمده است: دسترسی به اطلاعات حساب های کاربری حساس در شرکت ما محدود به گروه کوچکی از کارمندان آموزش دیده است. ما از خطرات بزرگی که بسیاری از کاربران توییتر برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود با دنیا با آن روبرو بوده، مطلع هستیم. ما ابزارهایی را برای محافظت از حریم خصوصی و توانایی آنها در انجام کارهای حیاتی شان در اختیار داریم و متعهد هستیم از کسانی که از خدمات ما برای دفاع از برابری، آزادی های فردی و حقوق بشر استفاده می نمایند، محافظت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 584

به "ملاقات مدیر توییتر و بن سلمان پس از افشای جاسوسی عربستان از این شرکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات مدیر توییتر و بن سلمان پس از افشای جاسوسی عربستان از این شرکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید