دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس نگرفته است

به گزارش آخرین خبر، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه پیگیر و تحت تاثیر مصاحبه های آقایان قرار نمی گیریم، گفت: موضوعی دال بر اینکه دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس گرفته باشد وجود ندارد.

دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس نگرفته است

به گزارش گروه سیاسی آخرین خبر، اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره گزارش تفریغ بودجه سال 97 و اینکه دیوان محاسبات حرف خود را پس گرفته است، گفت: موضوعی دال بر اینکه دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس گرفته باشد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه گزارش دیوان محاسبات از بودجه متکی بر مستندات دستگاه های دولتی تهیه می شود، بیان داشت: دیوان محاسبات پس از اخذ و جمع آوری گزارش عملکردی دستگاه های اجرایی، این موارد را تجمیع و آن را در قالب گزارشی به صحن علنی مجلس تقدیم می کند؛ البته این بدین صورت نیست که در راه ارسال گزارش دیوان به صحن مجلس به یک آن دستگاهی اعلام کند که گزارش جدیدی را جایگزین گزارش قبلی خود خواهد کرد چرا که دیوان محاسبات این مورد را نمی پذیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: دیوان محاسبات باید اطلاعات را در مهلت قانونی خود به دقت مورد ارزیابی و صحت و سقم آن را بررسی کرده و پس از آن گزارش مربوطه را به صحن علنی مجلس ارسال کند.

وی با اشاره به موضوع بلاتکلیفی 4.8 میلیارد دلار ارز دولتی پیرو گزارش تفریغ بودجه سال 97 شرح داد: در این زمینه منظور دیوان محاسبات این بوده که 4.8 میلیارد دلار ارز دولتی حیف و میل شده است و منظور این دستگاه این است که دولت مستندات خود را باید درباره این عرض توزیعی به دیوان محاسبات ارائه کند که تا به امروز این مستندات ارائه نشده و این مسئله شفاف نیست و ابهاماتی در آن وجود دارد.

عباسی اظهار کرد: البته ممکن است دولت عنوان کند که گزارش اصلاحی درباره تفریغ بودجه سال 97 را آماده کرده و قصد دارد این گزارش را به دیوان محاسبات ارسال کند که در این صورت دیوان این گزارش را اخذ کرده و گزارش اصلاحی را به مجلس تقدیم می کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: ما به عنوان قانون گذار پیگیر و تحت تاثیر مصاحبه های آقایان قرار نمی گیریم و این مسئله مربوط به آنهاست، اما آنچه که به عنوان قانونگذار برای ما مهم است، جزئیات مستنداتی است که دیوان محاسبات بر اساس آن گزارشی را به صحن مجلس ارائه می کند و دیگر سایر موارد برای ما ملاک عمل نیست و وجاهت قانونی ندارد.

وی اضافه نمود: بنابراین موضوعی دال بر اینکه دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس گرفته باشد وجود ندارد.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1014

به "دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان محاسبات گزارش تفریغ بودجه سال 97 را پس نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید