روز سرنوشت برای ترامپ؛ شروع انتخابات کنگره آمریکا

به گزارش آخرین خبر، انتخابات کنگره آمریکا برای معین یک سوم اعضای مجلس سنا و تمامی 435 کرسی مجلس نمایندگان آمریکا امروز سه شنبه شروع شد

روز سرنوشت برای ترامپ؛ شروع انتخابات کنگره آمریکا

تمام 50 ایالات آمریکا و واشنگتن دی سی در شش منطقه زمانی متفاوت به پای صندوق های رای می روند.

به گزارش ایسنا، ایالت ورمونت اولین ایالتی است که شعب اخذ رای در آن گگردده شد و ساکنین شهرهای مختلف آن بین ساعت پنج تا 10 صبح به وقت محلی به پای صندوق های رای می روند. رای گیری در ایالت هایی از جمله آریزونا، کنتیکت، ایلینوی، ایندیانا، کنتاکی، لوئیزیانا، مین، میسوری، نیو همپشایر، نیوجرسی، نیویورک و ویرجینیا ساعت شش صبح به وقت محلی شروع می گردد.

اکثر شعب رای گیری بین ساعت هفت شب به وقت محلی و 11 شب به وقت محلی بسته خواهند شد اما در آلاسکا و هاوایی اکثر شعب اخذ رای تا نیمه شب به کارشان ادامه می دهند. فلوریدا و پنسیلوانیا جزو اولین ایالت هایی هستند که تعطیل می شوند و نیویورک یک تعداد کرسی مجلس نمایندگان آمریکا را دارد که دموکرات ها امید دارند آنها را به دست آورند.

کنگره متشکل از دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکاست. اکثریت دو مجلس کنگره اکنون در دست جمهوری خواستار است. چنانچه هر حزبی، چه دموکرات و چه جمهوری خواه، بتواند به 218 کرسی در مجلس نمایندگان آمریکا و 51 کرسی در سنا برسد، کنترل را به دست می آورد. در این انتخابات علاوه بر نمایندگان کنگره، 36 فرماندار و ده ها مقام اجرایی محلی هم انتخاب خواهند شد.

به نوشته روزنامه گاردین، انتخابات امروز کنگره آینده سیاست آمریکا برای دو سال آتی را تعیین خواهد نمود. اصلی ترین سوال این انتخابات این است: آیا جمهوری خواستار قادر هستند تا همچنان کنترل دو مجلس کنگره را در دست داشته باشند؟

به لحاظ تاریخی، حزب رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات میان دوره کرسی هایی را در مجلس نمایندگان آمریکا از دست می دهد. سال 2010 دو سال پس از انتخاب باراک اوباما به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، دموکرات ها 63 کرسی را در مجلس نمایندگان آمریکا از دست دادند. اما نظرسنجی ها نشان می دهند بعید است که در این دور دموکرات ها کنترل سنا را به دست آورند و حتی محتمل است کرسی هایی را هم از دست بدهند.

در مجلس نمایندگان آمریکا، دموکرات ها به بیش از 20 کرسی تحت کنترل جمهوری خواه احتیاج دارند تا کنترل را به دست بگیرند و این اقدام می تواند توانایی دونالد ترامپ برای اجرایی کردن برخی از وعده های انتخاباتی اش مثل ساخت دیوار مرزی را محدود کند. این امر همچنین مایه شرمساری برای ترامپ خواهد شد که ماه ها برای کمپین نامزدهای جمهوری خواه در سراسر آمریکا وقت گذاشته است. میزان محبوبیت پایین ترامپ، 42 درصد، بارقه امیدی به دموکرات ها می دهد.

از مهمترین نکات انتخابات کنگره این است که تعداد زنان بیشتری نسبت به سابق شرکت نموده اند و سه ایالت آمریکا احتمالا برای اولین بار فرمانداران سیاهپوست را انتخاب خواهند کرد.

نتایج نظرسنجی های پس از انتخابات به محض خاتمه رای گیری منتشر می گردد اما نباید فاجعه ای که در انتخابات ریاست جمهوری 2016 رخ داد فراموش کرد؛ زمانی که انتظار می رفت یک نامزد دموکرات پیروز گردد و چنین نشد. بنابراین باید تا زمان انتشار نتایج واقعی منتظر ماند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 36

به "روز سرنوشت برای ترامپ؛ شروع انتخابات کنگره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز سرنوشت برای ترامپ؛ شروع انتخابات کنگره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید