روشن شدن شهرهای روسیه با اعتراضات چراغ قوه ای در حمایت از ناوالنی

به گزارش آخرین خبر، حامیان الکسی ناوانلی، رهبر اپوزیسیون زندانی روز یکشنبه برای نمایش وحدت و با وجود تلاش مقامات روس برای خاموش کردن اعتراضات، به محوطه های مسکونی خود آمدند و چراغ قوه های تلفن های همراه خود را روشن کردند.

روشن شدن شهرهای روسیه با اعتراضات چراغ قوه ای در حمایت از ناوالنی

به نقل از آسوشیتدپرس، تیم ناوالنی عکس هایی از گروه های کوچک با تلفن های همراه روشن در شهرهایی از سیبری گرفته تا منطقه مسکو، ارسال کرد. تعداد کل افراد شرکت کننده در این اقدام اعتراضی، تعیین نیست.

هیچ دستگیری فوراً گزارش نشد. با این وجود، بر اساس OVD-Info، گروه حقوق بشری که بر دستگیری های سیاسی نظارت دارد، پلیس در تظاهرات هنگام روز در شهر کازان که خواستار آزادی زندانیان سیاسی بودند، حضور داشت.

این گروه اظهار کرد، نگهبانان امنیتی در دانشگاه دولتی مسکو، اسامی افرادی را که برای شرکت در تجمع چراغ قوه ای، خوابگاه را ترک می کردند، یادداشت کرده اند.

زمانی که تیم ناوالنی از مردم خواست به تظاهرات تلفن همراه بپیوندند، بسیاری با شوخی و بدبینی به آن ها پاسخ دادند. با گذشت دو آخر هفته توأم با تظاهرات سراسری، شیوه جدید اعتراض به نظر برخی شبیه عقب نشینی به نظر می رسید.

با این حال مقامات روس، روزها برای فرونشاندن اعتراضات تلاش کردند. مقامات، متحدان ناوالنی را به اجرای دستورالعمل های ناتو متهم کرده اند. کانال های تلویزیونی مورد حمایت کرملین هشدار دادند که تجمعات چراغ قوه ای، بخشی از قیام های مهم در سراسر جهان هستند. خبرگزاری های دولتی با ارجاع به منابع ناشناس اعلام کردند یک گروه تروریستی در حال طرح ریزی حملات حین اعتراضات گسترده بدون مجوز است.

تلاش های سرکوب گرانه، نمایان گر تغییر تاکتیک های مقامات روس است که زمانی ناوالنی را مورد بی توجهی قرار می دادند.

حمایت 300 زن از همسر ناوالنی در روز ولنتاین

روز یکشنبه همچنین چند صد زن در مسکو و سن پترزبورگ زنجیره انسانی تشکیل داده و از روز ولنتاین برای ابراز حمایت از همسر رهبر اپوزیسیون زندانی، الکسی ناوالنی و دیگر زندانیان سیاسی، استفاده کردند.

حدود 300 زن در خیابان آربات واقع در مرکز شهر مسکو جمع شده و روبان سفید بلندی را در دمای منفی 13 درجه سانتی گراد نگه داشتند.

، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1569

به "روشن شدن شهرهای روسیه با اعتراضات چراغ قوه ای در حمایت از ناوالنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشن شدن شهرهای روسیه با اعتراضات چراغ قوه ای در حمایت از ناوالنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید