ساخت خط لوله صادرات گاز به عمان توسط پیمانکار ایرانی

خبرنگاران: احتمالاً خط لوله صادرات گاز ایران به کشور عمان توسط یک شرکت ایرانی ساخته می گردد.

ساخت خط لوله صادرات گاز به عمان توسط پیمانکار ایرانی

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

رحیم تبریزی؛ نماینده مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در امور پروژه ها به خبرنگار مالی خبرنگاران گفت: ساخت خط لوله صادرات گاز ایران به عمان توسط شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی انجام می گردد.

علیرضا کاملی؛ مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران درباره انتخاب مشاور ایرانی ساخت خط لوله صادراتی گاز به عمان هم اعلام نموده است: هم اکنون مشاور ایرانی انجام مطالعه خط لوله 2 کیلومتری از کوه مبارک به بندر صحار عمان انتخاب شده و کارهای قانونی آن برای سپردن این پروژه در حال اجرا است. طبق برنامه قرار است مطالعات مهندسی دو بخش دریایی و زمینی به صورت همزمان انجام گردد تا خللی در اجرای این دو خط به وجود نیاید.

شهریور سال 1392 در حاشیه سفر سلطان قابوس؛ پادشاه عمان به ایران یک یادداشت تفاهم برای صادرات گاز ایران به این کشور امضا شد؛ اواخر همان سال نیز این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شد.

براساس این قرارداد صادرات روزانه 28میلیون مترمکعب گاز ایران به عمان برای 15 سال برنامه ریزی شده و ارزش گاز صادراتی در این مدت با توجه به قیمت های روز 6 میلیارد دلار تخمین زده می گردد.

ایران می تواند به وسیله صادرات گاز خود به عمان به بازارهای پرسود شرق دور که در حال حاضر مقصد اصلی تانکرهای حامل ال.ان.جی. تولیدی عمان است، دست یابد.

1

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 436

به "ساخت خط لوله صادرات گاز به عمان توسط پیمانکار ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت خط لوله صادرات گاز به عمان توسط پیمانکار ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید