شناسایی و تخلیه 688 ملک شهرداری تهران

به گزارش آخرین خبر، معاون نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت که شهردار تهران عنوان کرده است که688ملک دارای انحراف از بند 6 ماده 55قانون شهرداری ها، شناسایی و در حال تخلیه است.

شناسایی و تخلیه 688 ملک شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی آخرین خبر، افشین حبیب زاده در صفحه اینستاگرام خود نوشت: طبق تبصره دوم الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره برداری از املاک، شهرداری تهران مکلف است فهرست تمامی واگذاری های مغایر با این مصوبه را از سال 1378حداکثر ظرف سه ماه به صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید که به دلیل عدم ارائه گزارش آن با وجود انقضای مهلت، در تذکری به شهردار تهران خواستار پیگیری مساله شدم.

وی نوشت: اخیرا حناچی در پاسخ به این تذکر اعلام نموده اند که سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران به طرق مختلف اقدام به شناسایی املاک بند 6 ماده 55 قانون شهرداری مصوب 1334 در حوزه های ستادی و مناطق نموده که پس از راستی آزمایی، ماحصل آن شناسایی 1904 ملک حاوی اطلاعات مربوطه می باشد. درخصوص فرایند باز پس گیری املاک و اراضی که خارج از ضابطه به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار شده است نیز در مرحله اولیه از تعداد 1904 ملک، تعداد 437 مورد دارای انحراف از موضوع بند 6 ماده 55 قانون شهرداری تشخیص داده شد که در مرحله دوم، این تعداد به اضافه املاک اجاره ای و خانه های سازمانی به تعداد 688 ملک افزایش یافت که در دست تخلیه قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 903

به "شناسایی و تخلیه 688 ملک شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی و تخلیه 688 ملک شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید