طالقانی: دولت یاری کند، دیر رسیدن پول یکی از دلایل نتیجه نگرفتن تیم ملی است، مفاد قرارداد ویلموتس یادم نیست!

به گزارش آخرین خبر، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه دولت باید از تیم های ملی حمایت اقتصادی کند، گفت: مگر درآمد های ما به دست مان می رسد که از آنها استفاده کنیم؟

طالقانی: دولت یاری کند، دیر رسیدن پول یکی از دلایل نتیجه نگرفتن تیم ملی است، مفاد قرارداد ویلموتس یادم نیست!

عبدالکاظم طالقانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی آخرین خبر, درباره شکست 2 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در مسابقات انتخابی مقدماتی جام جهانی 2022, گفت: در این باره باید از کمیته فنی سؤال شود که نتایج تیم ملی چگونه بوده و در آینده باید چه کار انجام شود. با این حال باید گذشته را فراموش و برای مسابقات دور برگشت برنامه ریزی کرد تا امتیازات لازم برای صعود کسب شود.

وی درباره اینکه فدراسیون فوتبال بعد از دو باخت پیاپی مقابل بحرین و عراق چه واکنشی خواهد داشت, گفت: این موضوع برمی شود به یک تصمیم جمعی. بخش های مختلف هر کدام کاری را برعهده دارند. کادر فنی, کمیته فنی, هیئت رئیسه و در نهایت شخص آقای تاج که تصمیم نهایی را می گیرد. در این شرایط باید گذشته را کنار بگذاریم و کار برای آینده را در دستور کار قرار دهیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد: وقتی در مسابقات شرکت می کنیم نباید حریف را دست کم بگیریم. کادر فنی تیم باید برنامه ریزی خوبی انجام دهد و بازیکنان به خوبی وظایف شان را انجام دهند. وقتی مردم می بینند کوشش می شود ولی نتیجه حاصل نمی شود یک بحث است اما وقتی که تیم شادابی و زور قبل را ندارد یک بحث دیگر است که در این مورد باید برنامه ریزی بهتری انجام گیرد تا نتایج خوبی به دست بیاید.

طالقانی درباره انتقاداتی که به مرخصی های بلند مدت ویلموتس وارد می شود و اینکه در قرارداد او چه مدت مرخصی لحاظ شده است, اعلام کرد: مفاد قرارداد سرمربی تیم ملی الان در ذهنم نیست. در این مورد باید از سخنگو یا دبیر فدراسیون سؤال کنید.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه فدراسیون از ویلموتس راضی است یا نه, مطرح نمود: درباره عملکرد فنی باید کمیته فنی اظهار نظر و شرایط کار و جنبه های دیگر را آنالیز کند. علاوه بر این باید پشتیبانی هایی که دولت باید از ما انجام می داد و رفتار و کردار حرفه ای ویلموتس را آنالیز کنیم تا ببینیم کاری که می خواستیم انجام شده یا خیر. در نهایت کار را نهایی و جمع بندی کنیم تا متوجه شویم فرایند کار تاکنون درست پیش رفته یا اینگونه نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از لحاظ اقتصادی از تیم های ملی پشتیبانی کند، اعلام کرد: نمی خواهیم چیزی را به گردن دولت به دلیل اینکه پول دیر داده شده یا کم بوده و ویلموتس دیر به کشور آمده؛ بیندازیم, اما همه این مسائل دست به دست هم می دهد تا هرکس در صندلی خودش این شرایط را برای باخت ها ایجاد نموده باشد. یک قسمت این است که پول دیر رسیده اما یک بخش دیگر هم بحث فنی و بازیکنان است که بخش اصلی ماجراست. هر کدام این موارد و مسائل باعث شده تا تیم اینگونه نتیجه بگیرد.

طالقانی درباره اینکه آیا قولی از سوی دولت برای پرداخت پول ویلموتس داده شده بود, به آخرین خبر گفت: غیر از دولت چه کسی باید از تیم ملی پشتیبانی کند؟ شخص دیگری می تواند این کار را انجام دهد؟ مگر درآمد های ما به دست مان می رسد که برای تیم های ملی از آنها استفاده کنیم؟ تیم های ملی برای همه ملت است و ما پیگیری نماینده هستیم و باید از ما پشتیبانی نمایند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: همه باید دست به دست هم دهند تا تیم ملی را حفظ نمایند. ما باشگاه نمی چرخانیم و داریم تیم ملی را اداره می کنیم, بنابراین باید یاری نمایند. اینکه می گوییم ما دولتی نیستیم, حرف درستی است. در فدراسیون کار دست مردم و اقشار فوتبال است ولی تیم ملی باید پشتیبانی شود. در همه جای جهان دولت ها به تیم ملی یاری می نمایند یا پول درآمدها ی شان را می دهند. اگر درآمد های فوتبال پرداخت شود دیگر نیازی به یاری وجود ندارد که یکی از آنها بحث حق پخش تلویزیونی است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون بابت تاخیر در پرداخت یاری دولت گلایه ای دارد, یادآور شد: گلایه ای از این موضوع نداریم. شما می گویید چرا این نتایج رقم خورده, من می گویم این موضوع دلایل زیادی دارد. اول نبودن مربی و آمدنش 3 روز قبل از بازی به ایران است. دوم؛ بحث فنی و بازیکنان است که باید راجع به آن بحث شود و مورد سوم بحث یاری ها و پشتیبانی است که باید انجام می شد تا با قدرت کار مان را ادامه می دادیم. همه این مسائل باید انجام می شد تا تیم ملی قوی و قبراقی داشته باشیم.

طالقانی راجع به اینکه برای پرداخت قسط بعدی ویلموتس فکری شده است, گفت: پول تازه با یاری دولت پرداخت شده و فعلاً مسئله ای نداریم و باید ببینیم بعدا چه می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 599

به "طالقانی: دولت یاری کند، دیر رسیدن پول یکی از دلایل نتیجه نگرفتن تیم ملی است، مفاد قرارداد ویلموتس یادم نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالقانی: دولت یاری کند، دیر رسیدن پول یکی از دلایل نتیجه نگرفتن تیم ملی است، مفاد قرارداد ویلموتس یادم نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید