فرآیند تزریق واکسن کرونا اعلام شد، مخبر: تزریق در سه فاز انجام میشود

به گزارش آخرین خبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره مراحل فراوری واکسن کرونای ایرانی توضیحاتی داد.

فرآیند تزریق واکسن کرونا اعلام شد، مخبر: تزریق در سه فاز انجام میشود

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره آخرین شرایط فراوری واکسن کرونا در کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اتفاقی که در ستاد برای فراوری واکسن کرونا افتاده، چیزی غیر از لطف خدا و تکیه بر جوانان نخبه نیست.

او با بیان اینکه ساعت 4 صبح پیامی از دانشمندان فراوری واکسن برای من از سایت فراوری ارسال شد که شور و نشاط خاصی در صدایشان احساس می شد، گفت: ما مطمئن هستیم که بهترین واکسن را در کشور فراوری خواهیم کرد.

مخبر ادامه داد: بنده و همه همکارانم در ستاد اجرایی فرمان امام آمادگی تزریق واکسن کرونا را داریم و ما همه این واکسن را تزریق خواهیم کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه همه تجهیزات آماده و خط فراوری آن مهیا شده است، اضافه کرد: با مجوزی که وزارت بهداشت صادر نموده است، ان شاءلله هفته اول دی ماه تزریق این واکسن انجام خواهد شد و مراحل آن به صورت آزمایشگاهی بر افراد آنالیز خواهد شد.

مخبر بیان نمود: این نوع واکسن از ویروس کشته شده فراوری می گردد و کمترین تبعات را خواهد داشت.

او با بیان اینکه هموطنان ما هیچ مسئله ای در تزریق و تهیه این واکسن در کشور نخواهند داشت، اضافه کرد: هر فاز تزریق این واکسن 28 روز طول می کشد و این فرآیند در 3 فاز انجام خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه این واکسن ابتدا بر روی 56 نفر تزریق خواهد شد و بر روی جنسیت ها و یون های مختلفی آزمایش می گردد، گفت: در فاز دوم این واکسن به 500 نفر تزریق خواهد شد و

برای فاز سوم هیچ محدودیتی اعمال نمی گردد و ما می توانیم به فراوری انبوه برسیم.

او ادامه داد: افراد زیادی در حال حاضر داوطلب هستند تا این واکسن را تزریق نمایند، همچنین این افراد باید معیار های لازم از نظر who را داشته باشند تا بتوانند این واکسن را دریافت نمایند.

مخبر گفت: 3 تا 4 ماه بعد از تست انسانی، ما به نقطه ای خواهیم رسید که کشور از واردات این واکسن بی احتیاج می گردد.

مخبر با بیان اینکه امروز 5 تفاهم نامه بین ما و وزارت جهاد کشاورزی منعقد می گردد، گفت: 6 میلیون هکتار زمین زراعی داریم که با این تفاهم ها به 8 میلیون هکتار خواهد رسید.

او با بیان اینکه 6 میلیون تن فراوری کشاورزی را به 18.5 میلیون تن خواهیم رساند، اضافه کرد: همچنین 48 هزار تن گوشت توسط ستاد اجرایی فرمان امام فراوری شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1438

به "فرآیند تزریق واکسن کرونا اعلام شد، مخبر: تزریق در سه فاز انجام میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآیند تزریق واکسن کرونا اعلام شد، مخبر: تزریق در سه فاز انجام میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید