فلاح: محکوم به تکرار قهرمانی در بازی های پاراآسیایی هستیم، از ظرفیت همه لژیونرهای بسکتبال با ویلچر استفاده می کنیم

به گزارش آخرین خبر، سرمربی تازه تیم ملی بسکتبال با ویلچر، هدف گذاری این تیم را کسب سهمیه جهانی در مسابقات قهرمانی آسیا-اقیانوسیه و سپس دفاع از عنوان قهرمانی در بازی های پاراآسیایی 2022 هانگژو مطرح نمود.

فلاح: محکوم به تکرار قهرمانی در بازی های پاراآسیایی هستیم، از ظرفیت همه لژیونرهای بسکتبال با ویلچر استفاده می کنیم

مسعود فلاح، سرمربی تازه تیم ملی بسکتبال با ویلچر، در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره انتصابش به این سمت گفت: بعد از بازی های پارالمپیک 2020 توکیو چهار گزینه برای سرمربیگری تیم ملی معین شدند و در نهایت با صحبت هایی که در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و انجمن بسکتبال با ویلچر شد، به این نتیجه رسیدند که این مسئولیت در اختیار من قرار بگیرد.

وی با اشاره به سوابقش در این رشته گفت: در شهریور سال 1361 و پس از آنکه پایم در جنگ تحمیلی قطع شد، وارد بسکتبال با ویلچر شدم و تا سال 88 بازی می کردم. در سال 89 وارد عرصه مربیگری شدم و پیروز به کسب مدرک مربیگری درجه یک شدم. در سال 93 به همراه تیم جوانان قهرمان بازی های پاراآسیایی در مالزی شدم، سپس در مسابقات جوانان آسیا-اقیانوسیه سهمیه رقابت های جهانی را کسب کردیم. بعلاوه به عنوان مربی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا که تیم ملی قهرمان شدم، حضور داشتم. در رده باشگاهی با تیم شهرداری آمل در سال 95 قهرمان جام پادشاهی تایلند شدیم و در مسابقات چند جانبه ترکیه نیز به مقام نخست رسیدیم. در لیگ برتر نیز به همراه این تیم که البته به هروند آمل تغییر نام داده، همیشه یکی از سکوهای قهرمانی یا نایب قهرمانی را در اختیار داشته ایم. از این تیم سه بازیکن در تیم جوانان و دو بازیکن در تیم بزرگسالان ایران حضور دارند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر درباره هدف گذاری برای این تیم مطرح نمود: سه ماه دیگر مسابقات قهرمانی آسیا-اقیانوسیه را داریم و کوشش می کنیم بتوانیم سهمیه مسابقات جهانی را بدست بیاوریم. بعلاوه در مهر 1401 بازی های پاراآسیایی در پیش است؛ همان رویدادی که ایران در دوره قبلی اش قهرمان شد. ما محکوم به دفاع از عنوان قهرمانی هستیم. نتایجی که در پارالمپیک 2020 توکیو رقم خورد، بر روی روحیه بازیکنان اثر منفی گذاشت، ولی کوشش می کنیم بتوانیم در هانگژو باز هم روی سکوی نخست قرار بگیریم.

فلاح درباره برنامه ریزی پیرامون برگزاری اردوهای این تیم و استفاده از بازیکنان مختلف گفت: ما از ظرفیت جامعه بسکتبال با ویلچر، به ویژه بازیکنان لژیونر استفاده خواهیم کرد. کادر فنی تیم ملی محدود به 2، 3 مربی نخواهد شد و از مربیان دعوت خواهیم کرد تا یاری فکری بدهند و در کنار ما باشند. در واقع نگاه منطقه ای و استانی نخواهیم داشت و آنچه برای مان اهمیت دارد، منافع ملی است.

وی درباره شرایط استفاده از لژیونرها توضیح داد: ما خوشبختانه در آلمان، ایتالیا، قبرس، ترکیه و یونان لژیونر داریم که حضور آنها یک نقطه عطف است. البته شاید بعضی اوقات از این موضوع متضرر شویم که مربوط به غیبت در اردوها با توجه به فشردگی مسابقات این بازیکنان می گردد. با این وجود می توانیم روی این موضوع تمرکز کنیم که آنها در کوران مسابقات هستند و زیر نظر مربیان بزرگی فعالیت می نمایند و همین مسئله باعث حفظ آمادگی شان می گردد. سعی می کنیم در دو، سه اردوی منتهی به اعزام ها از بازیکنان لژیونر استفاده کنیم تا به هماهنگی مطلوب با سایر نفرات برسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1988

به "فلاح: محکوم به تکرار قهرمانی در بازی های پاراآسیایی هستیم، از ظرفیت همه لژیونرهای بسکتبال با ویلچر استفاده می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاح: محکوم به تکرار قهرمانی در بازی های پاراآسیایی هستیم، از ظرفیت همه لژیونرهای بسکتبال با ویلچر استفاده می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید