لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!

به گزارش آخرین خبر، فوتبال ایران در حالی هنوز در غم شکست در جام ملت ها مانده که ثانیه ها بدون توجه به این موضوع در حال گذر هستند. فدراسیون فوتبال در این شرایط باید با استفاده از نظرات کارشناسی، تصمیمی سرنوشت ساز برای فوتبال ایران بگیرد اما به نظر می رسد بلاتکلیفی رؤسای بازنشسته فدراسیون، مانعی بر سر راه خروج فوتبال ملی از بحران شده است.

لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!

به گزارش خبرنگاران، تفکر در خاطرات و اتفاقات گذشته راه حلی برای پیروزی در آینده است که این موضوع سرلوحه کار تمامی افراد پیروز تمام تاریخ بوده و خواهد بود. وین دایر، نویسنده بلژیکی درباره گذشته می گوید بدون آنکه بگذارید یادبودهای دردناک گذشته بر شما چیره گردند، به آرامی در ذهن، مرورشان کنید و از آن تجربه ها، درس بیاموزید.

جام ملت های 2019 امارات برای ایران با هدف سرانجام به طلسم 43 ساله تیم ملی در نرسیدن به عنوان قهرمانی این رقابت ها شروع شد اما در سرانجام به خاطر سلسله اشتباهاتی که رخ داد همه آرزوها و طلسم شکنی ها بر باد رفت و ما ماندیم و ناکامی ادامه دارمان در جام ملت ها!

با این حال هیچ شکستی، سرانجام زندگی نیست و باید با استفاده از آن کسب تجربه کرد تا بتوان با برطرف نواقص گذشته، حرکتی رو به جلو انجام داد و در نهایت راه حلی برای رسیدن به پیروزیت پیدا کرد. البته جو پساجام ملت ها نشانی از تجربه اندوزی از گذشته ندارد و تنها موضوع مشهود، غرق شدن در شکست هایمان است. ایران باخت و یک شبه تمام شادی هایی که ایرانیان برای آن برنامه ریزی نموده بودند، به غم و ناکامی تبدیل شد اما آیا ماندن در این شکست برای فوتبال ایران آورده ای دارد؟

قطعاً پاسخ به این سوال، منفی است زیرا این گزاره همانند ماندن در باد پیروزی ها است و مانند آن، تنها باعث عقب ماندن از رقبا می گردد. در حال حاضر جام ملت ها برای ما سرانجام یافته، کی روش به کلمبیا رفته اما اهالی فوتبال همچنان در فکر این هستند که اگر کی روش فلان حرف را نمی زد یا فلان بازیکن را بازی می داد یا نمی داد، ایران می توانست قهرمان جام ملت ها گردد.

کی روش با تمام خوبی ها و بدی هایش، با تمام مشت های گره نموده ای که به وجدمان آورد و حرف های نیش داری که آزارمان داد، پی سرنوشت خودش رفت ولی فوتبال ایران انگار رفتن او را باور ننموده و همچنان به دعواهای آن دوره می پردازد. از پاداش نجومی گرفته تا بی پولی تیم ملی برای جام ملت ها! شاید باید به این باور برسیم که دیگر کی روشی وجود ندارد و در حال حاضر با استفاده از تجربه اندوخته شده از هشت سال حضور او در ایران و شکستی که در جام ملت های خوردیم برای انتخاب سرمربی جدید و راهی درست برای فوتبال ایران تصمیم گیری گردد.

علی رغم این موضوع های بدیهی اما فوتبال ایران بیشتر درگیر جدال ملی پوشان با قهرمانان رشته های دیگر و تلافی شخصی افرادی با استفاده از شکست اخیر تیم ملی است.

در گذشته ماندن و فغان از ای کاش ها و اشتباهاتی که برای فوتبال ما رقم خورده، دردی را دوا نمی کند ولی استفاده از شکست های گذشته می تواند راهی جدید به فوتبال ایران نشان دهد. فدراسیون فوتبال باید با استفاده از تجربه ای که کسب نموده و نقدها سازنده ای که پیشکسوتان و صاحب نظران فوتبال داشتند، تصمیمی آینده ساز برای فوتبال ایران بگیرد اما این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

البته باتوجه به این که مجمع سرنوشت ساز فدراسیون فوتبال پس از این که در تاریخ 19 دی ماه به بهانه حضور تیم ملی در جام ملت ها لغو شد، هنوز برگزار نشده است، همچنان تکلیف بازنشستگان این فدراسیون تعیین نیست. موضوع تعیین این است که فدراسیون فوتبال ابتدا باید تکلیف مدیران بازنشسته اش را روشن کند و پس از آن تصمیمی برای آینده فوتبال بگیرد. قطعاً اعضای بازنشسته فدراسیون فوتبال تا زمانی که بقای خودشان در سطوح مدیریتی این فدراسیون تعیین نباشد، نمی توانند تصمیمی سرنوشت ساز بگیرند.

مخلص کلام اینکه فوتبال ایران باید خیلی زود به سیاه پوشی اش به خاطر شکست در جام ملت ها سرانجام دهد و راهی برای آینده ای بهتر پیدا کند اما این که هنوز تکلیف رؤسای بازنشسته فدراسیون فوتبال تعیین نیست، مانع بزرگی در رسیدن به این هدف است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 105

به "لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفا رخت سیاه را از تن فوتبال دربیاورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید