مدیرعامل سپاهان: اگر اصرار دارید انصراف را کتبا اعلام می کنم ، جام ندیده نیستیم

به گزارش آخرین خبر، مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: اگر اصرار دارید باید آئین نامه ای را که رؤیت نکرده ایم و به ما نرسیده حتما اجرا گردد، طبیعی است که کتبا اعلام می کنم و دلایل انصراف را هم می نویسم.

مدیرعامل سپاهان: اگر اصرار دارید انصراف را کتبا اعلام می کنم ، جام ندیده نیستیم

فارس نوشت: مسعود تابش در خصوص اینکه گفته می گردد مارک ویلموتس در بازی نیمه نهایی جام حذفی در استادیوم نقش جهان حاضر می گردد، گفت: بنده در این مورد خبری ندارم و فدراسیون هم به ما اطلاعی نداده است.

تابش در خصوص مسئله تقسیم تماشاگران در بازی جام حذفی مقابل پرسپولیس گفت: در جلسات متعددی که در این چند روز در تهران و اصفهان داشتیم قرار شد که فعلا صحبت نکنیم، اما از آن طرف دوستان در سازمان لیگ مرتبا مصاحبه می نمایند و من هم مجبورم پاسخ بدهم. در خصوص مسئله 50-50 اگر آئین نامه و دستورالعملی هم بوده، یک نسخه برای ما در تاریخ 29 اردیبهشت ماه ارسال شده که این آئین نامه در برج سوم سال 96 تنظیم شده است. ما چیزی از امضای هیأت رئیسه سازمان لیگ و متعاقب آن هیأت رئیسه فدراسیون ندیده ایم. صرفاً با یک دو امضا در خود سازمان لیگ تنظیم شده و شاید در کشو و فایلی نگهداری می شده است.

وی در ادامه گفت: هیچ ابلاغ رسمی ای در ارتباط با این آئین نامه و دستورالعمل نشده است. تا چند روز پیش که مصاحبه توسط سازمان لیگ انجام شد و اعلام کردند بازی های تک حذفی 50-50 است، در صورتی که چنین چیزی نبوده و همه بازی ها طی این یکی دو سال براساس میزبان و مهمان معین شده و همان قانون 10-90 بوده است، اگر چیزی هم بوده تا ابلاغ نگردد، قابل اجرا نیست که ناگهان این را قبل از یک بازی حساس عنوان می نمایند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان در ادامه گفت: این مسئله به هیچ وجه مورد قبول ما نیست. ما برای کسی مشخص تکلیف نمی کنیم. من با تک تک هیأت ها و باشگاه ها تماس گرفتم، این دستورالعمل به هیچ جا ابلاغ نشده است. اکنون جهان، جهانی ارتباطات است. به چه وسیله ای؟ در چه تاریخی و با چه شماره ای برای باشگاه ها یا هیأت ها ارسال شده است. تمام مکاتبات ما دارای سیستم اتوماسیون است و تا 10 سال هم اسناد و مدارکمان موجود است. ما تا سه سال بایگانی جاری داریم و از سه سال بیشتر هم بایگانی راکد داریم.

تابش اضافه نمود: چرا باید این بحث 50-50 را قبول کنیم؟ در همین بازی با مس که ما به کرمان رفتیم قانون 10 به 90 اجرا شد. با اجرای این مسئله، یک مشکل عجیبی به وجود می آید و چرا باید این اتفاق بیفتد؟ امروز هم که در جلسه شورای تأمین بودیم، خوشبختانه همه مسئولان استان اتفاق نظر داشتند، چون این مسئله مشکل برگزاری به وجود می آورد. چنانچه روال طبیعی و قانونی آن طی نگردد، صددرصد انصراف می دهیم و حاضر نیستیم به خاطر یک جام خیلی مسائل را زیر سوال ببریم و به خطر بیندازیم.

مدیرعامل سپاهان در ادامه گفت: آئین نامه ای که تا سه چهار روز قبل هیچکس از آن خبر نداشته، کجا بوده است؟ بازی های نهایی را قبول داریم، همه جا هم عرف و قانون است که بازی نهایی به صورت 50-50 و در استادیوم بی طرف انجام گردد، نمونه آن هم مسابقه دو تیم منچستر سیتی و واتفورد بود که در استادیوم ویمبلی لندن به صورت 50-50 برگزار گردید. ما تابع مقررات و عرف و قانون هستیم.

وی در خصوص اینکه سازمان لیگ معتقد است این مسئله 50-50 هم جزو مقررات است، گفت: چه مقرراتی که تا الان ابلاغ نشده است؟ شما یک قانون وضع می کنید و ابلاغ نمی گردد، چه کسی از آن اطلاع دارد؟ این آئین نامه را به تازگی یعنی چند روز قبل برای ما فرستاده اند، این آئین نامه در سال 96 تنظیم شده ولی ابلاغ نشده که جاری گردد. به یکباره آن را در یک مصاحبه اعلام کردند و حتی روی سایت شان هم نگذاشتند. من فکر می کنم این مسئله چیز عجیبی باشد.

تابش در خصوص جلسه امروز شورای تأمین استان اصفهان گفت: جلسه، جلسه خوبی بود. همه مسئولین استانی روی این مسئله اتفاق نظر دارند که بازی طبق روالی که قبلاً بوده و تا چند روز پیش انجام می شده برگزار گردد. ما می خواهیم که این بازی در نهایت سلامت برگزار گردد. این مسابقه، مسابقه نیمه نهایی است نه مسابقه نهایی و ما میزبان آن هستیم، پس شرایط میزبانی ما چه می گردد.

مدیرعامل سپاهان اضافه نمود: پرسپولیس بازی قبلی جام حذفی را در تهران بازی کرد و ما هم به کرمان رفتیم، بر این اساس ما میزبان شدیم، پس چه شرایط میزبانی وجود دارد؟ این قانون اصلاً قانون خوبی نیست و نمی دانم کجای جهان انجام می گردد. جالب است خود دوستان می گویند ممکن است برای فصل آینده عضو گردد، اصلا چه چیزی جاری شده و تصویب شده که بخواهد عوض گردد؟ پای این آئین نامه نه امضای هیأت رئیسه سازمان لیگ و نه امضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال وجود دارد. قبل از این چند روز آیا کسی از آن خبر داشت؟

وی در ادامه گفت: اصلاً کاری نداریم که چه کسی امضا نموده، اگر قبلا توسط سازمان لیگ که مرجع رسمی و قانونی است به ما ابلاغ شده بود، براساس آن برنامه ریزی می کردیم. از هیأت فوتبال استان اصفهان سؤال کنید که آیا چنین چیزی وجود داشته است؟ هیچ کس از این آئین نامه آگاه نشده است.

تابش در خصوص ابلاغ این آئین نامه توضیح داد: اگر ابلاغ نموده اند به چه شماره ای، به چه تاریخی و به چه صورتی ابلاغ شده است؟ آیا برای ما ایمیل شده است؟ معمولا طی یک شماره نامه و در یک روز و یک تاریخ به همه باشگاه ها اعلام می گردد. سؤال من این است که این آئین نامه کجا و به چه کسی داده شده است؟

وی اضافه نمود: ما تابع مقررات هستیم، اما به شرط اینکه جهت طبیعی خودش را طی نموده باشد. حالا اصرار دارند بر این قضیه، اما به بهای به خطر افتادن امنیت استان!؟ آیا یک جام حذفی ارزش این را دارد که برای یک استان و فوتبال ما مسائل حاد به وجود بیاید؟ ما همچنان بر روی قانون 10-90 یعنی چیزی که بوده است اصرار داریم. غیر از این هم هیچ ابلاغی تا چهار روز پیش نداشتیم، تازه آن را هم در جواب نامه من که سؤال نموده بودم این آئین نامه کجا بوده ارسال کردند!

مدیرعامل سپاهان در خصوص تصمیم این باشگاه با این شرایط گفت: دوستان گفتند اگر می خواهند انصراف بدهند کتباً اعلام نمایند، اگر روی این قضیه اصرار دارید و حتما باید آئین نامه ای را که ما رؤیت ننموده بودیم و به ما نرسیده حتما اجرا گردد، طبیعی است که کتبا هم اعلام می کنم و دلایل انصراف را هم می نویسم، اگر اصرار بر این قضیه بود، مسئله ای نیست.

تابش در خصوص مسئله محرومیت بیرانوند توسط کمیته اخلاق گفت: ترجیح می دهم در این مورد صحبتی نکنم، ما تمام کوشش مان را می کنیم که بازی حذفی در فضای آرام و در شرایط نرمال برگزار گردد. اگر طبق روال و قانون معمول این بازی 8 خرداد برگزار گردد، باشگاه سپاهان و مقامات استان اصفهان و هیأت فوتبال استان به همراه اداره کل ورزش و جوانان استان تمام کوشش شان را برای برگزاری یک بازی جوانمردانه و سالم به کار می گیرند. مطمئن باشید مردم اصفهان اگر شرایط معمولی باشد، حتما فرهنگ هواداری خودشان را نشان می دهند و من از آنها می خواهم که نشان دهند میزبان خیلی خوبی هستیم.

وی در سرانجام توضیح داد: اما اگر روی قضیه 50-50 اصرار داشته باشند، ما به چه بهایی این کار را بکنیم؟ نهایتش یک جام نمی گیریم. به هر حال امیدواریم به طریق معمول این مسئله حل گردد. من در پاسخ مصاحبه ها صحبت کردم و عرایضم درنهایت احترام بود. دوستان گفتند که ابلاغ نموده ایم و من می گویم ابلاغ ننموده اند. اگر شواهد و مستندی دال بر ابلاغ دارند ارائه بفرمایند. ما نمی خواهیم به خاطر یک جام، تنش اجتماعی ایجاد کنیم، چون جام ندیده نیستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 169

به "مدیرعامل سپاهان: اگر اصرار دارید انصراف را کتبا اعلام می کنم ، جام ندیده نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل سپاهان: اگر اصرار دارید انصراف را کتبا اعلام می کنم ، جام ندیده نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید