موسوی: تنها یک هفته صبر برای اثبات پوچ بودن ادعای ترامپ برای مذاکره احتیاج بود

به گزارش آخرین خبر، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تحریم شرکت های پتروشیمی ایران گفت: تنها یک هفته صبر احتیاج بود تا پوچ بودن ادعای رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت گردد.

موسوی: تنها یک هفته صبر برای اثبات پوچ بودن ادعای ترامپ برای مذاکره احتیاج بود

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم شرکت های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم آمریکا را شدیداً محکوم کرد و آنرا مصداق تروریسم مالی و در ادامه خصومت های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران دانست.

موسوی افزود: تنها یک هفته صبر احتیاج بود تا پوچ بودن ادعای رئیس جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت گردد. سیاست فشار حداکثری آمریکا یک سیاست شکست خورده است که بارها توسط روسای جمهور پیشین آن کشور امتحان شده بود. این مسیری اشتباه است و دولت آمریکا می تواند مطمئن باشد که به هیچ یک از اهداف معین شده برای این سیاست نخواهد رسید.

موسوی ادعاهای بعضی مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران را فریبکارانه، غیرواقعی و صرفا برای جلب توجه افکار عمومی دانست و اضافه نمود: این اقدام ایالات متحده مغایر با اصول و قواعد اساسی روابط و حقوق بین الملل و نیز تعهدات بین المللی این رژیم بوده و موجبات مسئولیت بین المللی آنرا فراهم خواهد آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین تاکید نمود: همه کشورها مسئولیت دارند تا در برابر نقض آشکار اصول بنیادین حقوق بین الملل واکنش نشان داده و اجازه ندهند دستاوردهای جامعه بین المللی در زمینه چندجانبه گرایی به واسطه اقدامات زورمدارانه و یکجانبه هیات حاکمه آمریکا بیش از پیش از بین برود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 179

به "موسوی: تنها یک هفته صبر برای اثبات پوچ بودن ادعای ترامپ برای مذاکره احتیاج بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسوی: تنها یک هفته صبر برای اثبات پوچ بودن ادعای ترامپ برای مذاکره احتیاج بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید