نماینده مجلس عراق: سکوت در برابر تجاوزات آمریکا جایز نیست

به گزارش آخرین خبر، عضو مجلس عراق از ائتلاف سائرون با اشاره به تجاوزات مستمر آمریکا به حاکمیت عراق و بی اعتنایی آن به معاهدات و کنوانسیون های بین المللی تأکید کرد که دیگر سکوت در برابر این تجاوزات ممکن نیست.

نماینده مجلس عراق: سکوت در برابر تجاوزات آمریکا جایز نیست

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، سلام الشمری عضو مجلس عراق تاکید نمود که رفتارهای آمریکا بیانگر تعامل آن با یک کشور دارای حاکمیت مستقل نیست بلکه رفتار آن با عراق به گونه ای است که گویی عراق یکی از ایالت های آمریکاست.

الشمری اضافه کرد که دلیل این تجاوزات آمریکا ضعف در اتخاذ تصمیمات قاطعانه در کشور است که باعث شده شاهد بی احترامی در رفتارهای آمریکا به عراق باشیم.

طبق گزارش وبگاه المعلومه، این نماینده مجلس عراق توضیح داد که این رفتارهای آمریکا به دنبال شروع گفت وگوهای دوجانبه شدت پیدا نموده است و این دلیل دیگری بر عدم جدیت آمریکا در تعامل با عراق به عنوان یک کشور مستقل است.

وی خواهان اتخاذ موضع صریح و روشن دولت عراق در قبال این رفتارهای آمریکا شد و گفت که سند قانونی مورد تأیید نمایندگان ملت در مورد ضرورت اخراج نظامیان آمریکا از کشور وجود دارد.

رسانه های عراق عصر شنبه از اقدام سفارت آمریکا در بغداد در آزمایش و راه اندازی سامانه دفاع هوایی در منطقه سبز بغداد که منطقه ای دیپلماتیک است، خبر دادند. این اقدام آمریکایی ها اعتراض طیف ها و گروه های عراقی را در پی داشت و هشتگ #قاعدة-مو-سفارة (سفارت نیست پایگاه نظامی است) راه انداختند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1157

به "نماینده مجلس عراق: سکوت در برابر تجاوزات آمریکا جایز نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مجلس عراق: سکوت در برابر تجاوزات آمریکا جایز نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید