هشدار خانه سینما به رئیس سازمان سینمایی

به گزارش آخرین خبر، خانه سینما در نامه ای خطاب به رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه شیوه غیر مرسوم و حتی غیرطبیعی معرفی شورای صنفی جدید به هیچ وجه مورد تأیید خانه سینما، تهیه کنندگان و کارگردانان نیست خواهان توقف فوری این فرایند شد و هشدار داد که در غیر این صورت دور جدیدی از کشمکش ها شروع می گردد.

هشدار خانه سینما به رئیس سازمان سینمایی

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزراش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آخرین خبر از روابط عمومی خانه سینما، جامعه اصناف سینمایی طی نامه ای به حسین انتظامی، ریاست سازمان سینمایی نسبت به حاشیه های اخیر شورای صنفی نمایش واکنش نشان داد.

متن نامه خانه سینما به توضیح زیر است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر انتظامی، ریاست محترم سازمان سینمایی

با سلام

در شرایطی که همه توان سینمای ایران می بایست در جهت عبور از بحران اجتماعی - مالی ناشی از دوران کرونا تجمیع شود، وقایع اتفاق افتاده پیرامون دوره جدید شورای صنفی نمایش به انباشت افزون تر معضلات منجر می شود.

مجموعه پیامدها در دوران تغییرات پی در پی، فن­آوری های نوین، کیفیت بازار، سیستم ها آموزشی، فرصت های در اختیار همگان، تغییر کارکرد ابزار، سرمایه و محل عرضه، همه ما را وادار می نماید، در معنای فعالیتی خود تجدید نظر کنیم. در چنین شرایطی کدام عقل سلیمی تشدید تقابل با نهاد صنفی را جایگزین تعامل سازنده برای فردای بهتر سینمای جمهوری اسلامی ایران نموده است؟

مشی صواب آن است دولت و سازمان سینمایی اگر توان برطرف کل مضایق را ندارند، زخمی بر این پیکره گرفتار وارد نسازند.

روشن است که شورای صنفی نمایش در امسال و پس از بازگشایی احتیاجمند حداکثر عقلانیت، تدبیر و تمشیت امور است و این میسر نمی شود مگر آنکه هم از جهت سازوکار اجرایی، این شورا واقعاً منتخب اصناف و اصناف نیز مقید به معرفی نمایندگانی باشند که برای معضلات پساکرونا طرح و برنامه داشته باشند.

شیوه غیر مرسوم و حتی غیر طبیعی معرفی شورای صنفی جدید به هیچ وجه مورد تائید خانه سینما، تهیه کنندگان و کارگردانان نمی باشد.

لذا از جناب عالی تقاضا داریم عاجلاً این فرایند متوقف شود و نمایندگان مرسوم و ذی مدخل با نظارت عالیه خانه سینما معرفی شوند. در غیر این صورت هشدار جدی، روشن و صریح خانه سینما این است که بیم آن می رود در شرایطی که حداکثر آرامش در این روزها و ماههای آینده احتیاج مبرم جامعه سینمایی است دور جدیدی از کشمکش های بی حاصل آغاز شود که متضرر اصلی آن سینمای کشور است. بدیهی است خانه سینما بنابر وظیفه ذاتی و قانونی خود ملزم به صیانت از اصناف ذینفع (انجمن سینماداران، انجمن صنفی پخش کنندگان، شورای عالی تهیه کنندگان و انجمن صنفی کارگردانان) خواهد بود. و از هر اقدامی در تثبیت آرامش و دفاع از اصناف عضو خود دریغ نخواهد کرد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 15 خرداد 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 986

به "هشدار خانه سینما به رئیس سازمان سینمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار خانه سینما به رئیس سازمان سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید