وزیر راه: سقف افزایش اجاره بهای مجاز در تهران 25 درصد است

به گزارش آخرین خبر، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش متری مسکن در بورس گفت: بحث مسکن در بورس امر پیچیده ای است و قابل انجام سریع نیست به همین دلیل صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن را تشکیل داده ایم.

وزیر راه: سقف افزایش اجاره بهای مجاز در تهران 25 درصد است

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران محمد اسلامی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در الیگودرز پروژه هایی داریم که احتیاج مبرم اند و سال ها طول کشیده اند، گفت: امروز در جلسه ای که با حضور استاندار لرستان انجام گرفت بنا شد زیر گذر 9 کیلومتر ابتدای جاده داران به الیگودرز هر چه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: حدود 5 کیلومتر از پروژه تعریض محور شول آباد به خان آباد باقی مانده است که بنا شد این پروژه با مشارکت استان تا قبل از رسیدن فصل سرما انجام گردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راه های روستایی شهرستان الیگودرز مطرح کرد: با توجه به گستردگی و وسعت روستا های این شهرستان حجم زیادی کار پیش رو است، ولی با توجه به محدودیت اعتبارات راه های روستایی که سال جاری استانی شده و اعتبار ملی ندارند بنا شد با یاری استاندار حدود 20 کیلومتر راه روستایی این شهرستان تا قبل از رسیدن فصل سرما زیرسازی های لازم آن انجام و سازمان راهداری اقدام به آسفالت آن ها نمایند و همچنین در این راه های روستایی حدود 60 کیلومتر جهت تسریع در تردد مردم بهسازی گردد.

وی با اشاره به احداث راهدارخانه های جدید در شهرستان الیگودرز اعلام کرد: امیدوارم دستگاه های خدمات رسان جهت ارائه خدمات آب و برق به این راهدارخانه ها کوشش نمایند که در زمستان این راهدارخانه با تجهیزات کامل و در اختیار داشتن ماشین آلات جهت بازگشایی راستا ها آمادگی لازم را داشته باشند.

اسلامی گفت: در حال حاضر آنچه برای ما بسیار مهم است تعیین شدن برنامه های مدون برای راه های شهرستان الیگودرز است، چون عقب ماندگی های زیادی در حوزه راه دارند که به همین دلیل برنامه سه ساله ای با استاندار لرستان توافق خواهیم کرد که طی این سه سال مشکل راه های شهرستان الیگودرز رفع و ساماندهی شوند.

وی در رابطه با پروژه راه آهن لرستان توضیح داد: پیشرفت زیر سازی پروژه راه آهن خوب است و بیش از 60 درصد پیشرفت دارد، ولی در حال حاضر به دلیل معارض ملکی احتیاجمند تامین اعتبار است و همچنین این راه آهن به دلیل اینکه می توان از آن برای قطع گرید شرقی غربی و اتصال به اصفهان ایجاد کرد به همین دلیل با استاندار تبادل نظر نموده ایم که سر فصل اقتصادی غیر از سر فصل اقتصادی دولتی ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی لرستان در رابطه با اقدامات دولت جهت کنترل نوسانات بازار مسکن خاطر نشان کرد: نوسانات بازار مسکن متاثر از نوسانات بازار های ارز و طلا است و متغیر اصلی بازار مسکن هستند و وقتی که منابعی که برای تامین سرمایه وارد بازار مسکن می گردد التهاب آور است.

وی گفت: برای ما بسیار حائز اهمیت است که خانواده های فاقد مسکن در کشور را شناسایی و پروژه ای آغاز کنیم که صاحب خانه شوند به همین دلیل طرح مسکن ملی را پایه گذاری نموده و در حال اجراست و یک میلیون و 600 هزار نفری که ثبت نام نموده اند حدود 800 هزار نفر واجد شرایط بوده و این تعداد نیز مجدد در حال پالایش هستند که معدل پذیرش این افراد 34 سال سن و قشر جوان فاقد مسکن و مسکن اولی هستند.

اسلامی اضافه کرد: در رابطه با بحث اجاره بها با توجه به شدت شیوع کرونا در کشور بر اساس مصوبه ستاد ملی در مرحله اول برای جلوگیری از اسباب کشی مستاجر ها 2 ماه تخلیه منزل با تاخیر انجام گردد و در مرحله دوم مصوبه حداکثر سقف افزایش اجاره بها در تهران 25 درصد، 7 کلان شهر 20 درصد و در سایر شهر ها نیز 15 درصد مصوب شده است که صاحب خانه ها باید از این مصوبه تبعیت نمایند و چنانچه مستاجری نیز تعهدات خود را انجام ندهد براساس حکم موظف است طی 2 ماه خانه را تخلیه و همچنین اگر صاحب خانه ای ملک خود را به فروش برساند و کد رهگیری بگیرد، مستاجر تا 2 ماه مهلت دارد که خانه را تخلیه کند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش متری مسکن در بورس مطرح کرد: بحث مسکن در بورس امر پیچیده ای است و قابل انجام سریع نیست به همین دلیل صندوق تامین سرمایه زمین و مسکن را تشکیل داده ایم و با بورس مذاکراتی اجرا شده که منابعی که مردم احتیاجمند مسکن نیستند، ولی علاقه مند به سرمایه گذاری در زمین و مسکن هستند بتوانند منابع خود را تبدیل به سهام نمایند که امیدواریم به زودی قابل اجرا گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1043

به "وزیر راه: سقف افزایش اجاره بهای مجاز در تهران 25 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر راه: سقف افزایش اجاره بهای مجاز در تهران 25 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید