پروژه های صنعتی و دکتری دانشگاه ها قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی را ندارند

به گزارش آخرین خبر، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: در حال تصمیم گیری برای برگزاری کلاس ها به صورت الکترونیکی یا حضوری هستیم احتیاج است در پروژه های صنعتی یا دکتری، دانشجویان در آزمایشگاه ها حضور داشته باشند چرا که قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی برای آنها وجود ندارد.

پروژه های صنعتی و دکتری دانشگاه ها قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی را ندارند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اخذ اقامت تحصیلی استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آخرین خبر، درباره برگزاری ترم آینده این دانشگاه، گفت: در حال برنامه ریزی هستیم ولی فعلاً برنامه ای برای این امر مصوب ننموده ایم.

استفاده از تجربیات برای برگزاری کلاس های ترم آینده

وی اضافه نمود: سناریوهای مختلفی را در نظر داریم که در حال آنالیز است. باید کوشش کنیم تا از تجربیات این ترم برای ترم های آینده استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه نمود: شرایط در ترم اول مقداری سخت بود و همه جهان از پدیدار شدن ویروس کرونا غافلگیر شدند. در حال تصمیم گیری برای برگزاری کلاس ها به صورت الکترونیکی یا حضوری هستیم؛ به طوری که در همه مقاطع نمی توان کلاس ها را به صورت الکترونیکی برگزار کرد؛ احتیاج است در پروژه های صنعتی یا دکتری دانشجویان در آزمایشگاه ها حضور داشته باشند و قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی وجود ندارد.

ارتقاء خوابگاه ها به رتبه 5 طبق استانداردها

معتمدی به بحث خوابگاه ها اشاره نمود و گفت: آماده سازی یکسری خوابگاه جدید را آغاز نموده ایم که به مهرماه نمی رسد و خوابگاه جدیدی هم برای افتتاح نداریم. دو خوابگاه داریم که رتبه 4 است و در کوشش هستیم در تابستان به رتبه 5 ارتقاء پیدا کند تا هم ظرفیت بیشتر گردد و هم خوابگاه ها از استاندارد بهتری برخوردار شوند.

وی اضافه نمود: قطعاً با وضعیتی که وجود دارد نمی توانیم خوابگاه ها را به حالت قبل برگردانیم. در حال برنامه ریزی هستیم تا اولویت با دانشجویان در حال فارغ التحصیلی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی یا دانشجویانی که پروژه دارند، باشد. در هر صورت پیگیر این مساله هستیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت دانشگاه به روال عادی بازگردد و دانشجویان به صورت یک یا دو نفره در اتاق های عظیم حضور داشته باشند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه ها فقط یک کلاس نیستند و فعالیت های دیگری دارند و قطعا باید یک برنامه ریزی تعیین و منسجمی صورت گیرد که کارها مختل نگردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1160

به "پروژه های صنعتی و دکتری دانشگاه ها قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های صنعتی و دکتری دانشگاه ها قابلیت برگزار شدن به صورت مجازی را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید