چند درصد از نظامیان آمریکا از افغانستان خارج شدند؟، سنتکام بیانیه داد

به گزارش آخرین خبر، ایرنا نوشت: فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بیان نمود: به صورت تقریبی فرایند خروج تجهیزات نظامی و سربازان آمریکایی از افغانستان بین 30 الی 44 درصد تکمیل شده است.

چند درصد از نظامیان آمریکا از افغانستان خارج شدند؟، سنتکام بیانیه داد

سنتکام روز سه شنبه در بیانیه ای افزود که واشنگتن همچنین به صورت رسمی بیش از شش سایت را به وزارت دفاع افغانستان تحویل داده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا پیش بینی کرد که انتقال دیگر پایگاه ها و دارایی های نظامی در آینده انجام خواهد شد که در راستای ثبات و دفاع از کشور افغانستان است.

در این بیانیه با اشاره به تصمیم جو بایدن رییس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای واشنگتن از افغانستان، آمده است: از زمان تصمیم رییس جمهور، وزارت دفاع معادل تقریبا 300 ففرایند هواپیمای بوئینگ سی-17 وسایل از افغانستان خارج کرده و تقریبا 13 هزار قطعه از تجهیزات را در اختیار آژانس تجهیزات دفاعی آمریکا گذاشته است.

در تاریخ 7 خرداد ماه فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) گفت که فرایند خروج آمریکا از افغانستان حدود 16 تا 25 درصد تکمیل شده است.

طبق توافقنامه صلح آمریکا با طالبان که در سال 1398 در شهر دوحه قطر به امضاء رسید، تمام نیروهای خارجی باید تا اول ماه مه (11 اردیبهشت) سال جاری افغانستان را ترک می کردند اما بایدن با نزدیک شدن به این موعد مدعی شد که خروج نظامیان تا 11 سپتامبر (20 شهریور) به طول خواهد کشید.

اگر چه بایدن مدعی است نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر (بیستم شهریور) افغانستان را ترک می کنند اما برخی رسانه های آمریکایی گزارش می دهند که فرایند خروج کامل نظامیان ایالات متحده از افغانستان تا ماه ژوییه تکمیل خواهد شد و 11 سپتامبر فقط به یک تاریخ نمادین است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1748

به "چند درصد از نظامیان آمریکا از افغانستان خارج شدند؟، سنتکام بیانیه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند درصد از نظامیان آمریکا از افغانستان خارج شدند؟، سنتکام بیانیه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید