چه کسانی تا حالا از کرونا بی خبرند؟

به گزارش آخرین خبر، شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان نگرانی های زیادی را برای ساکنان بسیاری از کشورها پدید آورده است اما به نظر می رسد که سرنشینان زیردریایی ها از معدود افرادی هستند که از شیوع این ویروس و تبعات روانی، اقتصادی و اجتماعی آن در امان مانده اند.

چه کسانی تا حالا از کرونا بی خبرند؟

سرنشینان زیردریایی ها اغلب در جریان آخرین تحولات قرار نمی گیرند تا بتوانند بر روی ماموریت حساس و فوق سری خود در عمق دریاها تمرکز کنند. گروهی از افسران فعلی و سابق زیردریایی های مجهز به سلاح هسته ای فرانسه تاکید می کنند که سرنشینان این زیردریایی ها اغلب در جریان اخبار بد قرار نمی گیرند تا روحیه آنها تضعیف نشود.

به این ترتیب به نظر می رسد آن دسته از خدمه زیردریایی ها که پیش از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ماموریت خود را آغاز کرده اند از تاثیر بیماری همه گیر کووید 19 بر زندگی ساکنان کره زمین و قرنطینه نزدیک به دو میلیارد و 600 میلیون نفر از آنها بی خبر باشند.

دومینیک سال، فرمانده سابق زیردریایی بالستیک فرانسه در این مورد می گوید: خدمه از [شیوع ویروس] اطلاعی ندارند. آنها باید کاملا برای ماموریت خودشان آمادگی داشته باشند.

ماموریت زیردریایی های بالستیک فرانسه اغلب بین 60 تا 70 روز طول می کشد. به این ترتیب به نظر می رسد که اگر سرنشینان یک زیردریایی در انتها ماه فوریه (اوایل اسفند) ماموریت خود را آغاز کرده باشند تا انتها ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) به محل زندگی خود بازنخواهند گشت.

ویروس جدید کرونا تا انتها ماه فوریه تنها جان دو نفر را در فرانسه گرفته بود. این در حالی است که 110 سرنشین زیردریایی بالستیک فرانسه در صورت بازگشت به کشورشان در انتها ماه آوریل در جریان آماری کاملا متفاوت قرار خواهند گرفت. بیماری کووید 19 تا به امروز جان بیش از سه هزار نفر را در فرانسه گرفته است.

از سوی دیگر فرانسه از دو هفته پیش تا به امروز در قرنطینه سراسری به سر می برد و احتمال تمدید این شرایط تا انتها ماه آوریل و حتی اوایل ماه مه (اواسط اردیبهشت) وجود دارد.

سرنشینان زیردریایی ها به اینترنت، رادیو و تلویزیون دسترسی ندارند.، یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 1 خرداد 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 958

به "چه کسانی تا حالا از کرونا بی خبرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی تا حالا از کرونا بی خبرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید