چه کسانی یارانه 110 هزار تومانی می گیرند؟

به گزارش آخرین خبر، به گزارش خبرنگاران، احمد توکلی یکی از حاضران نشست رئیسی، اعلام کرده که جلسه اقتصاددانان با رئیسی درباره بررسی اثراث حذف ارز 4200 تومانی بوده است.

چه کسانی یارانه 110 هزار تومانی می گیرند؟

آنگونه که به نقل از توکلی اعلام شده یکی از مواردی که در این جلسه اعلام شده پرداخت یارانه 110 هزار تومانی به اقشار آسیب پذیر است.

دولت مدتی است که می خواهد ارز 4200 تومانی را حذف کند و قرار است این ارز فقط به واردات دارو و گندم تعلق بگیرد. یکی از اصلی ترین پیشنهادهایی که برای جاگزین کردن ارز 4200 تومانی مطرح شده پرداخت یارانه یا کارت اعتباری است.

مشمولان یارانه نو دولت

دولت در طرح حمایتی خود همواره جامعه هدف را اقشار کم درآمد گفته که شامل دهک های اول تا پنجم می شود. این دهک ها یارانه معیشتی بنزین را دریافت می کنند. می توان مشمولان یارانه 110 هزار تومانی را به چند دسته تقسیم کرد:

  1. فراد تحت پوشش کمیته امداد
  2. افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی
  3. افراد بدون هیچ گونه بیمه
  4. روستاییان و عشایر
  5. افرادی که مجموع درآمد خانوارشان کمتر از حداقل حقوق وزارت کار باشد (یعنی کمتر از 2.6 میلیون تومان باشد
  6. افرادی که ملک و ماشین با قیمت بالا نداشته باشند
  7. یارانه بگیران نقدی و معیشتی

چند میلیون نفر یارانه می گیرند؟

در پاییز پارسال وقتی دولت روحانی تصمیم گرفت یارانه کرونا پرداخت کند گفت که به پنج دهک یعنی حدود 42 میلیون نفر یارانه می دهد. بنابراین اظهارنظر دولت قبلی و دولت فعلی می توان برآورد کرد که این پنج دهک شامل 42 میلیون نفر می شود.

اگر قرار باشد که همزمان با حذف ارز 4200 تومانی، یارانه نقدی 110 هزار تومانی پرداخت شود، می توان گفت احتمالا یارانه نقدی نو از دی ماه پرداخت شود.

البته محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور پیش از این گفته بود دولت در آذرماه خبر خوبی برای مردم دارد. برای همین ممکن است که خبر خوب رضایی پرداخت یارانه 110 هزار تومانی باشد. از طرفی این زمزمه مطرح بود که دولت رئیسی یارانه ها را از آذرماه افزایش دهد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1953

به "چه کسانی یارانه 110 هزار تومانی می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی یارانه 110 هزار تومانی می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید