کرونا، ماکرون با تعطیلی سراسری فرانسه مخالف است

به گزارش آخرین خبر، رئیس جمهور فرانسه در جلسه ای با رهبران مذهبی این کشور با تعطیلی سراسری فرانسه مخالفت نموده است.

کرونا، ماکرون با تعطیلی سراسری فرانسه مخالف است

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دوشنبه به مسئولان مذهبی گفته با تعطیلی سراسری فرانسه برای مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید مخالف است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منبعی که در این جلسه حضور داشته نوشته رئیس جمهور فرانسه با پیشنهاد تعطیلی سراسری مخالفت نموده است.

این منبع به خبرگزاری رویترز گفت: ماکرون گفت تعطیلی سراسری در کار نخواهد بود. او گفت این کار بیشتر ضرر به بار می آورد تا درمان.

رئیس جمهور فرانسه در این جلسه با رهبران مذهبی به این جمع بندی رسیده که جشن های مسیحی ها و یهودی ها احتمالاً سال جاری برگزار نخواهد شد.

منبع مورد استناد رویترز گفت: اگر تعطیلی ها حفظ شوند که احتمالاً همین طور خواهد بود اماکن عبادی در دسترس نخواهند بود و گردهمایی اعضای خانواده امکان پذیر نیست.

فرانسه چند روز پیش به مردم این کشور دستور داده جز برای خرید مایحتاج و مراجعه به پزشک از منزل بیرون نروند. با وجود این، بعضی از متخصصان پزشکی خواهان بکارگیری تدابیر سخت گیرانه تر شده اند.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می گردد. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می نمایند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می گردد.

سازمان دنیای بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر دنیا به این بیماری آن را همه گیر دنیای بیان کرد.

بیماری کووید-19 که بر اثر ورود کرونای جدید به بدن ایجاد می گردد در سراسر دنیا 372753 نفر را مبتلا نموده است. 16312 نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند و 101069 نفر از آن نجات پیدا نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 936

به "کرونا، ماکرون با تعطیلی سراسری فرانسه مخالف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، ماکرون با تعطیلی سراسری فرانسه مخالف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید