کشف 28 میلیون دلار وجه نقد از خانه نخست وزیر سابق مالزی

به گزارش آخرین خبر، پلیس مالزی توانسه از خانه متعلق به نخست وزیر سابق این کشور جواهرات و پول نقد قابل توجهی کشف کند.

کشف 28 میلیون دلار وجه نقد از خانه نخست وزیر سابق مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر به نقل از بی بی سی، پلیس مالزی در بازرسی از اماکن متعلق به نجیب رزاق، نخست وزیر سابق این کشور مقادیر قابل توجهی پول نقد، جواهرات و کیف های زنانه گرانقیمت به دست آورده است.

امروز آدینه امار سینگ، رئیس اداره مبارزه با فساد پلیس مالزی گفت که ارزش پول نقد به دست آمده در بازرسی از خانه مسکونی و دوازده آپارتمان و ساختمان متعلق به نخست وزیر سابق به بیش از 28 میلیون دلار بالغ می گردد. این مبلغ به رینگیت - پول ملی مالزی - و ارز 26 کشور مختلف نگهداری می شد.

هفته گذشته، ماموران پلیس در تحقیق پیرامون گزارش فساد اقتصادی علیه نجیب رزاق، خانه مسکونی و چند محل دیگر متعلق به او را بازرسی کردند و مقادیری پول نقد، جواهرات و کیف های زنانه قیمتی را توقیف کردند و با خود بردند.

امار سینگ گفته است که علاوه بر پول نقد، مقادیری جواهرات گرانبها و نزدیک به چهارصد کیف زنانه گرانقیمت نیز در این بازرسی ها به دست آمده است. به گفته این مقام پلیس مالزی، برای تخمین ارزش کیف های توقیف شده، تصاویری برای سازندگان خارجی آنها ارسال خواهد شد. ظاهرا این کیف ها به همسر و دختر نخست وزیر سابق تعلق داشته است.

هفته گذشته کمیسیون مقابله با فساد اقتصادی مالزی اعلام نمود نجیب رزاق را احضار نموده تا وی درباره انتقال مشکوک 10.6 میلیون دلار به حساب بانکی اش شرح دهد.

رزاق که در انتخابات تکان دهنده 9 می برکنار شد، بارها هرگونه اتهام فساد اقتصادی را رد نموده است. او مدعی است که پول های واریز شده به حسابش یاری اقتصادی از سوی یک شاهزاده سعودی بوده است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر جدید مالزی، قول داده است تا درباره پرونده فساد اقتصادی نجیب رزاق تحقیقات کاملی انجام دهد و با کلیه کسانی که در این پرونده فساد اقتصادی نقش داشته اند، برخورد کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 509

به "کشف 28 میلیون دلار وجه نقد از خانه نخست وزیر سابق مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 28 میلیون دلار وجه نقد از خانه نخست وزیر سابق مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید