یونان نفت ایران را به دلیل تحریم بانکی از توتال فرانسه خرید

به گزارش آخرین خبر، در حالی که محدودیت های بانکی ایران به رغم لغو تحریم ها باقی مانده است شرکت یونانی هلنیک پترولیوم مجبور شده است به جای خرید مستقیم نفت از ایران نفت تولیدی ایران را از شرکت توتال خریداری کند.

یونان نفت ایران را به دلیل تحریم بانکی از توتال فرانسه خرید

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی اکاتیمرینی، همان طور که هنگام امضای قرارداد بین شرکت هلنیک پترولیوم و شرکت ملی نفت ایران در اوایل سال جاری پیش بینی شده بود، این شرکت پالایشگاهی یونانی قادر نخواهد بود اولین محموله نفت خام خود از ایران را به صورت مستقیم از تهران خریداری کند.

به عوض، محموله ماه جاری و احتمالاً 3 محموله بعدی که برای ماه آوریل برنامه ریزی شده، باید از شرکت توتال فرانسه خریداری گردد.

ابهام درباره جزئیات لغو تحریم های ایران منجر به بروز مسائلی در زمینه معاملات بین المللی شرکت های خارجی با ایران شده است. در نتیجه، شرکت هلنیک پترولیوم در حال حاضر قادر به خرید مستقیم نفت از ایران، بر اساس قرارداد منعقده در 22 ژانویه با شرکت ملی نفت ایران نیست.

همین عامل موجب بروز مسائلی در پرداخت اولین قسط 100 میلیون یورویی از بدهی 600 میلیون یورویی هلنیک پترولیوم به شرکت ایرانی شده است.

یک منبع مطلع در شرکت هلنیک پترولیوم با اشاره به مسائل معامله با ایران و احتیاط های مؤسسات اعتباری بین المللی گفت: ما این قسط را پرداخت نموده ایم، اما این پول هنوز به تهران نرسیده است.

اما شرکت بزرگی همچون توتال از تسهیلات ویژه ای در زمینه انجام معاملات بین المللی حتی با کشوری مانند ایران برخوردار است. توتال قراردادی به منظور خرید مقادیر قابل توجهی نفت از ایران به امضا رسانده است.

75

منبع: تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 982

به "یونان نفت ایران را به دلیل تحریم بانکی از توتال فرانسه خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونان نفت ایران را به دلیل تحریم بانکی از توتال فرانسه خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید