یکسان سازی افزایش امتیازات حق اولاد و عائله مندی شاغلان و بازنشستگان، پرداخت پاداش 98 حداکثر تا مهر

به گزارش آخرین خبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش یکسان امتیازات حق اولاد و عائله مندی میان شاغلان و بازنشستگان گفت: پاداش پایان خدمت تمام بازنشستگان سال 98 حداکثر تا مهر ماه پرداخت خواهد شد.

یکسان سازی افزایش امتیازات حق اولاد و عائله مندی شاغلان و بازنشستگان، پرداخت پاداش 98 حداکثر تا مهر

به گزارش گروه اقتصادی آخرین خبر، محمد باقر نوبخت در لایو اینستاگرامی خود در تبادل نظر با بازنشستگان با تشریح اقدامات اجرا شده در راستای هماهنگی هرچه بیشتری دریافتی بازنشستگان و شاغلان گفت: عمده سؤالات و ابهامات بازنشستگان محترم بر این محور تأکید داشت که شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که حقوق و پرداختی بازنشستگان به هیچ وجه جوابگوی تنگنا های موجود نیست، بر این اساس راه حل قطعی از نظر ما در سازمان برنامه و بودجه این بود که از همه ظرفیت های قانونی برای افزایش سطح رفاه بازنشستگان محترم استفاده گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: به این ترتیب در گام نخست با دعوت از نمایندگان تشکل ها و کانون های بازنشستگان نظر آن ها در استفاده از ظرفیت های قانونی موجود دریافت شد.

معاون رئیس جمهور گفت: 2 بند از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد که در آن ها به صراحت به حقوق بازنشستگان محترم اشاره شده است، یک بخش در رابطه با ایثارگران و بخش دیگر در مورد حق عائله مندی و حق اولاد بازنشستگان و شاغلان است، بر این اساس بایستی امتیازات در نظر گرفته شده برای شاغلان در این حوزه به طور یکسان برای بازنشستگان نیز لحاظ گردد.

وی افزود، بر همین اساس افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد حق اولاد و عائله مندی به طور یکسان میان شاغلان و بازنشستگان بایستی اجرا گردد. افزایش امتیازات مذکور از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به صندوق های بازنشستگی برای اجرا از اول فروردین ماه ابلاغ شد، هرچند صندوق ها در این خصوص با تنگنای اقتصادی روبرو بودند، اما پشتیبانی اعتباری لازم برای افزایش امتیازات مذکور از اول فروردین ماه از سوی سازمان برنامه و بودجه انجام خواهد شد.

نوبخت در بخش دیگری از مباحث خود به موضوع پرداخت پاداش خاتمه خدمت بازنشستگان در سال 98 اشاره نمود و گفت: پیش از این برای پرداخت هرچه سریع تر پاداش خاتمه خدمت کارکنان از سوی سازمان برنامه و بودجه به دستگاه ها ابلاغ شد تا به وسیله فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام نمایند.

وی ادامه داد، دستگاه ها اعلام کردند که اموال مازادی برای واگذاری و پرداخت پاداش خاتمه خدمت در اختیار ندارند، بر همین اساس سازمان برنامه و بودجه تأکید دارد، چه برای سازمان هایی که امکان واگذاری اموال مازاد را در اختیار دارند و چه سایر دستگاه ها پاداش خاتمه خدمت کارکنان با پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه حداکثر تا مهر ماه امسال پرداخت گردد.

وی راجع به همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: عده ای برداشت نموده بودند که دولت به دنبال همسان سازی حقوق بازنشستگان با یکدیگر است، اما بر اساس قانون پیگیر همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان هستیم.

نوبخت ادامه داد، برای نیل به این هدف در مرحله اول باید فاصله منطقی دریافتی دو گروه بازنشستگان و شاغلان معین گردد. از سوی دیگر بایستی نحوه مقایسه حقوق دو گروه بازنشستگان و شاغلان بر حسب میانگین و یا طبقه شغلی معین گردد، بر این اساس از نمایندگان کانون های بازنشستگی درخواست شد برای معین فرمول و ضابطه مربوطه پیشنهادات لازم را در جلسات آینده ارائه نمایند.

رییس سازمان بودجه در خاتمه با ابراز اینکه قطعاً تمامی تکالیف قانونی در مورد پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان اجرا می گردد، گفت: تمامی ظرفیت های باقی مانده در مورد پرداختی بازنشستگان با همراهی نمایندگان تشکل های بازنشستگان آنالیز و احصا شده و موارد لازم در چارچوب بخشنامه بودجه سال 1400 گنجانده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1135

به "یکسان سازی افزایش امتیازات حق اولاد و عائله مندی شاغلان و بازنشستگان، پرداخت پاداش 98 حداکثر تا مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکسان سازی افزایش امتیازات حق اولاد و عائله مندی شاغلان و بازنشستگان، پرداخت پاداش 98 حداکثر تا مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید