یک زن در ساختمان کنگره هدف گلوله نهاده شد

به گزارش آخرین خبر، بعد از ورود حامیان رئیس جمهور فعلی آمریکا و معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره در واشنگتن، نیروهای امنیتی به یک زن شلیک نموده و او را از پای درآوردند.

یک زن در ساختمان کنگره هدف گلوله نهاده شد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جلسه شمارش آرای الکترال در صحن کنگره آمریکا امروز چهارشنبه به آشوب کشیده شد و طرفداران خشمگین دونالد ترامپ توانستند وارد ساختمان کنگره شوند.

معترضان با ورود به دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، با انداختن پرچم آمریکا و به هم ریختن وسایل این دفتر، مشغول خواندن اسناد و ایمیل های او هستند.

شلیک گلوله به یکی از طرفداران ترامپ

بعد از ورود حامیان ترامپ و معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ساختمان کنگره در واشنگتن، نیروهای امنیتی به یک زن شلیک نموده و او را از پای درآوردند.

شبکه سی ان ان می گوید فرد هدف قرار گرفته یک زن است و اکنون در شرایط بحرانی به سر می برد.

مایک پنس معاون ترامپ با درخواست از معترضان برای ترک ساختمان کنگره، تاکید نمود که خشونت و ویرانگری در کنگره باید همین الان متوقف گردد.

معاون ترامپ تحولات کنگره را محکوم کرد

پنس با محکوم کردن خشونت طرفداران ترامپ در کنگره آمریکا، تاکید نمود کسانی که مرتکب این اقدامات شده اند، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

سخنگوی کاخ سفید می گوید گارد ملی آمریکا به دستور ترامپ برای استقرار در ساختمان کنگره اعزام شده است. این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا با به کارگیری نیروهای گارد ملی در واشنگتن مخالفت نموده بود. بایدن نیز قرار است به زودی بیانیه ای در مورد تحولات کنگره صادر کند.

پلیس ساختمان کنگره آمریکا برای مقابله با طرفداران ترامپ، درخواست نیروی یاریی نموده است. مأموران یونیفورم پوش و ویژه سرویس مخفی آمریکا نیز در ساختمان کنگره حاضر شده اند.

واکنش دبیر کل ناتو به خشونت در کنگره آمریکا

ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با شوکه کننده خواندن صحنه هایی که در کنگره آمریکا اتفاق افتاده، گفت همه باید به نتایج انتخابات احترام بگذارند.

یک نماینده کنگره آمریکا می گوید نیروهای پلیس کنگره برای محافظت از جان قانونگذاران آمریکا دست به سلاح شده است. بر اساس بعضی گزارش ها، شخصی که هدف گلوله قرار گرفته یکی از طرفداران ترامپ بوده است.

شبکه سی ان ان گزارش داد که چندین مأمور امنیتی در جریان ورود طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره، مجروح شده اند.

اعزام گارد ملی آمریکا به کنگره

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با اعلام اعزام گارد ملی برای یاری به نیروهای امنیتی فدرال در کنگره، گفت کریستوفر میلر سرپرست پنتاگون نیز با سران کنگره در تماس است

بعضی منابع نیز از پیدا شدن یک دستگاه انفجاری در مقر کمیته ملی حزب جمهوری خواه در واشنگتن خبر دادند. دقایقی بعد از پیدا شدن یک بمب دست ساز در ساختمان مقر کمیته حزب جمهوری خواه، ساختمان مقر کمیته ملی حزب دموکرات نیز به ظن وجود بسته مشکوک، تخلیه شد.

شبکه ای بی سی نیوز گزارش داد که ترامپ در کاخ سفید در حال تماشای خشونت ها در ساختمان کنگره آمریکا است.

منابع خبری می گویند حداقل یک بسته انفجاری در صحن کنگره آمریکا پیدا شده است.

بایدن: این شورش است، نه اعتراض

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا خواست در نطقی تلویزیونی از معترضان بخواهد تا به محاصره ساختمان کنگره خاتمه دهند.

بایدن طی نشست خبری گفت: در این ساعت، دموکراسی ما تحت حملات بی سابقه ای قرار گرفته که تا کنون شاهد آن نبودیم. چیزی که شاهد آن هستیم، بخش کوچکی از افراطی هایی هستند که به بی قانونی پایبند هستند.

بایدن تاکید نمود: این اعتراض نیست، این شورش است. امروز، یادآور دردناکی است از اینکه دموکراسی بسیار شکننده است. این یک نمایش فجیع است که باید جلوی آن بایستیم. رئیس جمهور ترامپ باید مقابل آن بایستد.

دقایقی بعد اما در پیامی که قرار بود با هدف آرام کردن طرفداران خود و خاتمه دادن به آشوب ها در کنگره باشد، مجدداََ مدعی وقوع تقلب در انتخابات شد.

ترامپ: انتخابات از ما ربوده شد!

رئیس جمهور کنونی آمریکا مدعی شد: از درد و رنج شما آگاه هستم. ما انتخاباتی داشتیم که از ما ربوده شد ولی همین الان باید به خانه بروید. باید صلح داشته باشیم.

در حالی که معترضان از در شمالی ساختمان کنگره نیز وارد شده اند، ان بی سی برآورد نموده که جان اوساف، دیگر کاندیدای دموکرات انتخابات سنا هم در دور دوم انتخابات پیروز شده و دموکرات ها کنترل سنا را به دست گرفته اند.

تدارکات برای برکناری ترامپ

ایلهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا می گوید که در حال فراهم آوردن مقدمات استیضاح ترامپ است. به گفته او، ترامپ باید از سمت خود برکنار گردد.

تد لیو نماینده کنگره آمریکا از پنس خواست تا اجرای متمم بیست وپنج قانون اساسی آمریکا، ترامپ را از قدرت برکنار کند.

شبکه سی ان ان گزارش داد که طرفداران ترامپ قصد دارند تمام شب را در ساختمان کنگره آمریکا بمانند.

قانون منع آمدوشد در واشنگتن

موریل بوزر شهردار واشنگتن نیز اعلام نمود که از ساعت 6 عصر تا 6 صبح فردا، قانون منع آمد وشد برقرار می نماید. در این ساعت هیچکسی اجازه ندارد بیرون از منازل خود باشد.

یکی از سران مجلس سنای آمریکا نیز به شبکه ان بی سی گفت که سناتورها مصمم هستند تا زمان انجام شدن شمارش آراء الکترال، در کنگره بمانند.

کریستوفر میلر سرپرست پنتاگون گفت که گارد ملی آمریکا برای رسیدگی به شرایط نابسامان در کنگره، به صورت کامل فعال شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1487

به "یک زن در ساختمان کنگره هدف گلوله نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک زن در ساختمان کنگره هدف گلوله نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید