50 درصد کامیون های حمل زباله فاقد برگه معاینه فنی هستند

به گزارش آخرین خبر، رئیس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم دریافت برگه معاینه فنی برای تمام کامیون های مشغول در حوزه جمع آوری پسماند در تهران گقت: 50 درصد کامیون های حمل زباله فاقد برگه معاینه فنی هستند.

50 درصد کامیون های حمل زباله فاقد برگه معاینه فنی هستند

به گزارش ایسنا، شهربانو امانی در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شروع ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: امیدوارم از فرهنگ امام حسین (ع) درس گرفته گردد و هر چه بیشتر تحجر و خرافه را از دین بزداییم.

امانی با اشاره به موضوع کامیون های حمل زباله فاقد معاینه فنی گفت: یکی از مباحث مهم در زمینه بهبود کیفیت هوا معاینه فنی است. بر اساس بند 5 ماده واحده مصوبه الزام شهرداری تهران به ساماندهی موتورهای دیزل با کاربرد زمینی ماشین آلات عمرانی و ناوگان خدمات و حمل و نقل عمومی و خدمات شهری کلیه حوزه های اجرایی شهرداری تهران مشتمل بر مناطق، شرکت ها و موسسات مکلف هستند در انتخاب پیمانکاران جهت اجرای پروژه های عمرانی - خدماتی ممنوعیت استفاده از خودروهای دیزل و موتورهای دیزلی فاقد برگه معاینه فنی و تاییدیه های محیط زیستی را به صورت قانونی اعمال نمایند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید نمود: تایید صورتحساب های اقتصادی خدمات خودروها و موتورهای دیزلی در پروژه ها منوط به ارائه برگه معاینه فنی و گواهی تاییدیه زیست محیطی معتبر از ابتدای پروژه خواهد بود. طبق آماری که به بنده گزارش شده تقریبا تعداد1200 دستگاه کامیون در سطح شهر تهران مشغول فعالیت در حوزه جمع آوری زباله هستند البته این آمار تنها مربوط به کامیون های پلاک دار اعلام شده است و بسیاری از پیمانکاران آمار دقیقی از کامیون های خود را ارائه ندادند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که متاسفانه نظارت ناکافی بر این موضوع باعث شده که بیش از 50 درصد آنها فاقد معاینه فنی باشند، گفت: مابقی کامیون ها نیز برگه معاینه فنی خود را یا با اغماض دریافت و یا برای دریافت معاینه فنی به شهرستان های دیگر مراجعه کردند. در صورتی که اگر بخواهند در تهران برگه معاینه فنی بگیرند بدون شک رد خواهند شد.

امانی تاکید نمود: انتظار می رود ضمن رعایت مصوبه شورای شهر تهران و جهت لزوم پایش مستمر در این خصوص گزارش دقیقی از وضعیت و برنامه های پیش رو ارائه گردد. لذا درخواست می کنم با توجه به اهمیت موضوع و در اجرای ماده 73 قانون شوراها این موضوع به شهردار تهران به عنوان تذکر ابلاغ گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 341

به "50 درصد کامیون های حمل زباله فاقد برگه معاینه فنی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد کامیون های حمل زباله فاقد برگه معاینه فنی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید