چطور اشتباهات خود را جبران کنیم

به گزارش آخرین خبر، بیشتر اشتباهات ما به آن اندازه ای که به نظر می رسند بد نیستند. یک نفس عمیق بکشید و روبه جلو حرکت کنید.

چطور اشتباهات خود را جبران کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از یک استارت ، بیشتر اشتباهات ما به آن اندازه ای که به نظر می رسند بد نیستند. یک نفس عمیق بکشید و روبه جلو حرکت کنید.

مثلاً اگر 20 قدمی که قبلاً به جلو برداشته ایم، به عقب برگردیم؛ فکر می کنیم اشتباه نموده ایم. می توانیم به خود ایراد بگیریم که چرا آن اشتباه را مرتکب شدیم، ذهن ما آن فریب را خورد و فکر کنیم دیگر امکان تغییر وجود ندارد که نمی توانیم به گذشته برگردیم.

اما خبر خوب: شما می توانید، خیلی از اشتباهات ما به آن اندازه ای که به نظر می رسند بد نیستند.

ما از اعضای شورای کارآفرینان جوان پرسیدیم چگونه با اشتباهات مقابله می نمایند و چگونه یاد می گیرند به گذشته حرکت نمایند و آن ها را در آینده بهتر انجام دهند. اینجا ما چیزهایی که گفتند را آورده ایم.

فکر کنید که چرا اشتباه کردید

وقتی اشتباه می کنم، حالات روحی و روانی که منجر به آن تصمیم گیری شد را آنالیز می کنیم. در برخی مواقع می دانم تصمیم من از ترس بوده است.

در این صورت، سریع می بینم چرا ترسیدم و یک برنامه از احساسات خود درست می کنم. به آن فکر می کنم با این امید که احساسات خود در آینده را درست تشخیص داده باشم و از تأثیر آن در طول روز جلوگیری کنم.

تجدید نیرو کنید

اشتباهات اجتناب ناپذیرند. آن ها برای همه اتفاق می افتند. وقتی اشتباه می کنم وقتی را برای فکر کردن و تجدید نیرو دریافت می گذارم.

بسته به اتفاقی می افتد ممکن است به معنای رفتن به میز ناهار یا استفاده از مرخصی و برنامه ریزی برای تعطیلات باشد.

زمان به من فرصت برای آغاز دوباره می دهد و فکر کنم که چگونه می توانم آن را در دفعه بعد متفاوت انجام دهم تا نتایج دیگری به دست آورم.

اجازه ندهید احساسات باعث شوند آن را انجام ندهید

می دانم نباید بگذارید با احساسات خود از انجام آن جلوگیری کنید. مسائل اغلب در ذهن ما عظیم تر از چیزی که در واقعیت هستند، نشان می دهند.

به جای غلتیدن در مسائل خود، بر روی چیزی که می توانید درست انجام دهید، تمرکز کنید. وقتی آغاز کنید احساس بهتری خواهید داشت و بهتر از قبل می توانید کنترل کنید.

حرکت کنید

مگر در مواردی که اشتباه خیلی فاجعه بار باشد، من معمولاً فقط در کار بعدی متمرکز می شوم (که اشتباه را ممکن است رفع کنم).

به نتیجه مثبت فکر کنید

اشتباهات اتفاق می افتند و ما نباید از آن ها در زندگی بترسیم. وقتی آن ها اتفاق می افتند مهم است فکر کنیم که چرا اتفاق افتادند و یاد بگیریم چگونه از وقوع دوباره آن ها جلوگیری کنیم.

مهم است نتیجه مثبت حاصل از اشتباه را پیدا کنید. باقدرت به عقب برگشتن سخت است، اما با تجربیات بیشتر از قبل به عقب برگردید.

درستش کنید

من نمی توانم بدون درست کردن اشتباهم به عقب برگردم، البته تا جایی که ممکن است.

به این معنی است که من تحت تأثیر آن قرار گرفتم و دارای آن اشتباه بودم. و این که اشتباه یک چیز عمومی است.

به خود اطمینان دهید هیچ وقت اتفاق نمی افتد

بدترین اشتباه در کار و زندگی این است که آن را تکرار کنید. یک اشتباه را دو بار تکرار نکنید.

مطمئن شوید به نه تنها از اشتباهات خود درس گرفتید، اما راه کارها را انجام دهید و با گروه خود صحبت کنید تا مطمئن شوید آن ها دیگر اتفاق نمی افتند.

همچنین، بر روی آن ایست نکنید؛ همه ما اشتباه می کنیم. فکر مثبت پیشه کنید، راه طولانی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1388

به "چطور اشتباهات خود را جبران کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور اشتباهات خود را جبران کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید