آشنایی با 8 دلیل برای قهوه خوردن

به گزارش آخرین خبر، کافئین تاثیر مثبتی بر قدرت درک و نیروی حافظه دارد و به انسان توانایی می دهد تا کارهای پیچیده را به خوبی به انجام برساند.بین مصرف کافئین و بروز بیماری پارکینسون رابطه عکس وجود دارد، به عبارتی دیگر، کافئین از احتمال بروز بیماری پارکینسون پیشگیری می کند.

آشنایی با 8 دلیل برای قهوه خوردن

8 دلیل نوشیدن قهوه

بیشتر وقت ها چیزی که برای آغاز یک کار نیاز دارید، یک جرعه قهوه است. برای من که این طور است! از بوی آن گرفته تا ریختنش در فنجان و بعد هم بلعیدنش، به من انگیزه می دهد. هرچند دیگران نگران انرژی آن هستند اما برای من عالی است. من از انرژی که قهوه به من می دهد استفاده می کنم.

باید به کسانی که قهوه نمی نوشند بگویم با این کار خود را از خواص شگفت انگیز قهوه برای ایجاد فرصت های پیروزیت محروم می کنید. اگر تردید دارید،این مطلب را بخوانید و تمام فوایدش را بررسی کنید.

افرادی که قهوه می نوشند با کمک خواص آن به پیروزیت می رسند.

سالم تر هستند
قهوه در برابر بیماری های گوناگون مقاومت دارد، آلزایمر، دیابت، و یا بیماری های قلبی و عروقی. آنهایی که قهوه می نوشند عمر طولانی تری دارند و ریسک ابتلا به بیماری هایی چون پارکینسون در آنها کمتر است.
باهوش ترند
قهوه فقط هشیارتان نگه نمی دارد، دلایل دیگری هم وجود دارد که متقاعدتان کند بیاد قهوه بنوشید، مثلا باهوش ترتان می کند. کافئین موجود در قهوه، آدنوزین را مهار می کند . آدنوزین یک ناقل بازدارنده است. وقتی این آدنوزین، محدود شود شما انرژی بالاتری داشته و بهتر می توانید کار کنید.
اندام متناسب تری دارند
تمام چربی های بدن شما می توانند از طریق قهوه سوزانده شوند. اگر تردید دارید یادتان باشد که قهوه در بیشتر مکمل های چربی سوزی تجاری وجود دارد. کافئین با چربی مبارزه می کند چون متابولیسم را افزایش می دهد، بنابراین اکسیداسیون اسید های چرب هم افزایش می یابد. همچنین قهوه می تواند اسیدهای چرب را از بافت های چرب جدا کند. کافئین در افزایش عملکرد فیزیکی و ورزشی تان هم مفید است.
شادتر هستند
افرادی که قهوه می نوشند کمتر افسرده هستند. با نوشیدن چند فنجان قهوه، حس و حال خوبی خواهید داشت و از افسردگی و اندوه دور خواهید شد. آنتی اکسیدان های موجود در قهوه مسئول تقویت روحیه و ایجاد هیجان و خوش بینی هستند.
بیشتر عمر می نمایند
چه قهوه دوست داشته باشید و چه نه، این چیزی است که علم ثابت کرده. در برابر موادی که ریسک بیماری های قلبی را پایین آورده، انرژی بیشتری به شما می دهند و مثبت ترتان می نمایند چه می توانید بگویید؟ قهوه به جز کافئین، ترکیبات فراوان دیگری هم دارد.

برخی از خواص این ترکیبات حتی هنوز مورد تائید علم هم قرار نگرفته اند اما بیشترشان آنتی اکسیدان هایی هستند که بدن شما را در مقابل اکسیداسیون حفظ می نمایند. اکسیدان ها برای آسیب به مولکول های بدنتان به اندازه کافی قوی هستند.

پویا و زیرک هستند
این باوری است که درمورد قهوه وجود دارد. قهوه به شما قدرت می دهد تا روزتان را زودتر آغاز کنید و دست آورد داشته باشید. افراد پیروز قهوه می نوشند و با انرژی روز را آغاز می نمایند در حالی که دیگران هنوز در رختخواب غلت می زنند و سعی دارند خودشان را برای بیدارشدن متقاعد نمایند. قهوه شما را نسبت به پیرامونتان هشیار و زیرک نگه داشته و باعث می شود به موقع هرکاری را آغاز کنید.
بشاش هستند و دوست دارند بیشتر با افراد سرزنده باشند
قهوه نوش ها اعضای بسیار خوبی در تیم هستند و از آن لذت می برند. در پایان روز،صرفا انجام کار و ادای تکلیف برایشان مهم نیست، بلکه از آن لذت می برند و سرپرستی یک تیم جالب را می پذیرند و خوش برخورد هستند. شما با قهوه برانگیخته و بشاش می شوید تا کاری که به شما محول شده را با انرژی و جذابیت بیشتری انجام دهید.
پول در می آورند
طبق مطالعه ای که درمورد کارمندان مشخصی در بریتانیا انجام شده، این نتیجه بدست آمده. وقتی روی این مسئله فکر می کنید، به معانی زیادی می رسید. وقتی قهوه نوش ها صبورترند، زوتر از خواب بیدار می شوند، و در طول روز فعال تر هستند چرا بیشتر پول درنیاورند؟ این افراد انگیزه بیشتری برای پیروزیت دارند. آنها با نوشیدن هر فنجان قهوه بهره هایی می برند که به انجام کارشان مربوط می شود.

حالا که دارم این مطلب را می نویسم درحال نوشیدن قهوه هستم چون شدیدا به چیزهایی که می نویسم باور دارم. دلایل مهم بیشتری هم برای نوشیدن قهوه وجود دارد که به ننوشیدن آن ترجیحش دهید. و اگر هدفتان پیروزیت است ارزشش را دارد!

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1918

به "آشنایی با 8 دلیل برای قهوه خوردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با 8 دلیل برای قهوه خوردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید