ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه ریزی می نماید

به گزارش آخرین خبر، ارتش آمریکا در حال اجرا برنامه ریزی هایی فوق سرّی برای رویدادهایی احتمالی است که ممکن است به سقوط دولت آمریکا منجر گردد.

ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه ریزی می نماید

به گزارش گروه بین الملل آخرین خبر، با آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام نموده نتیجه ابتلای او به ویروس کووید-19 منفی بوده، این نگرانی در واشنگتن وجود دارد که بخش زیادی از قوه مجریه یا کنگره و دیوان عالی این کشور ممکن است در اثر گسترش شیوع این ویروس از کار بیفتد.

مجله نیوزویک در یک خبر اختصاصی گزارش داده این نگرانی ها باعث برنامه ریزی هایی فوق سرّی با هدف ادامه دولت در صورت وقوع چنین سناریوهایی شده است.

طبق گزارش این رسانه، برنامه ریزی های ارتش آمریکا مواردی مانند تخلیه واشنگتن و تحویل مدیریت کشور به مقام های رده پایین تر در اماکنی دورافتاده و تحت قرنطینه را شامل می گردد.

طبق این گزارش، ارتش آمریکا در حال اجرا آنالیز های لازم در مورد احتمال وقوع بعضی سناریوهای فاجعه بار-از جمله احتمال بروز خشونت های داخلی به دلیل کمبود مواد غذایی- است.

بیش از 3 هفته قبل از ارتش آمریکا خواسته شده برای این سناریوهای احتمالی که هدف از آن حراست از واشنگتن و برقراری نوعی حکومت نظامی است برنامه ریزی های اقتضائی انجام دهد.

اسناد فوق سری که به دست نیوزویک رسیده و همچنین مصاحبه با کارشناسان نظامی حاکی است این برنامه ها -که با اسامی رمز Octagon، Freejack و Zodiac معین شده اند- قوانین زیرزمینی در نظر گرفته شده برای تضمین ادامه حکومت هستند.

نیوزویک نوشته این فرایند تفویض قدرت ممکن است مفاد قانون اساسی آمریکا برای تضمین ادامه دولت را هم دور بزند و اداره امور سراسر ایالات متحده را به کماندوهای نظامی واگذار کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 926

به "ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه ریزی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش آمریکا برای احتمال سقوط دولت ترامپ در اثر کرونا برنامه ریزی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید