بسکتبال ایران مسافر جام جهانی شد

به گزارش آخرین خبر، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از پنجره پنجم انتخابی جام جهانی برابر فیلیپین پیروز شد تا مسافر جام جهانی گردد.

بسکتبال ایران مسافر جام جهانی شد

به گزارش آخرین خبر، تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدارش از پنجره پنجم رقابت های انتخابی جام جهانی مهمان فیلیپین بود که این دیدار حساس را با نتیجه 78 بر 70 برنده شد تا مسافر جام جهانی گردد.

تیم ملی بسکتبال ایران آغاز خوبی داشت و پا به پای حریف قدرتمند خود پیش رفت. کوارتر اول با نتیجه 20 بر 19 به سود فیلیپین تمام شد اما تیم ملی با شوت سه امتیازی ثانیه پایانی بهنام یخچالی که از میانه زمین وارد سبد حریف شد روحیه خوبی برای ادامه مسابقه گرفت.

با این حال در کوارتر دوم هم فیلیپینی ها بهتر بودند و توانستند فاصله امتیازی را بیشتر نمایند. میزبان با استفاده از شوت های پیرامونی خود در این کوارتر نیز با نتیجه 19 بر 16 به برتری رسید و در نیمه اول 39 بر 35 به برتری رسید.

در کوارتر سوم عملکرد تیم ملی ایران در دفاع بهتر بود و بازیکنان از فرصت هایشان نیز به خوبی استفاده کردند و حتی یکبار از مهمان خود پیش افتادند اما دوباره شوت های سه امتیازی فیلیپین برتری را برای میزبان کرد. طلسم گل نزنی های آرن داوودی در این پنجره تا این کوارتر هم ادامه داشت و او دو پنالتی و شوت سه امتیازی را از دست داد. طلسم گل نزنی او حتی صدای مهران شاهین طبع را نیز در وقت اضافه درآورد. تیم ملی در این کوارتر بهتر بود اما بازهم مهمان برتری اش را حفظ کرد و در نهایت کوارتر سوم 15 بر 15 برابر تمام شد.

اگر شوت سه امتیازی محمد جمشیدی در ابتدای کوارتر سوم وارد سبد مهمان نمی شد شاید خیلی زود تیم ملی بازی را واگذار می کرد. با این شوت دوباره رقابت ایران و فیلیپین بسیار نزدیک و پایاپای شد و ایران بازی را با امتیازهای جمشیدی 60 بر 60 کرد.

در کوارتر چهارم فیلیپین بازی را خوب آغاز کرد و چند امتیاز از ایران پیش افتاد اما در دقایق پایانی بازی ایران نمایشی چشم گیر داشت و با درخشش جمشیدی و یخچالی بازی را 78 بر 70 به سود خود تمام کرد تا ایران مسافر جام جهانی گردد. در روزی که حسن زاده کم فروغ بود، شوت دو امتیازی حامد حسین زاده در لحظات حساس کوارتر چهارم، ایران را به بازی برگرداند.

در دقایق پایانی بازی روزبه ارغوان و میثم میرزایی پنج خطائه شدند تا از بازی خارج شوند.

محمد جمشیدی با 26 امتیاز ستاره تیم ایران در این بازی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 61

به "بسکتبال ایران مسافر جام جهانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسکتبال ایران مسافر جام جهانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید