مرگ تلخ در بیابان جازموریان

به گزارش آخرین خبر، مرگ در اثر تشنگی و گرمای بیش از حد بیابان های جازموریان در استان سیستان وبلوچستان، سرنوشت هولناک پدر و پسری بود که هنوز هم هیچکس به درستی نمی داند چرا و چگونه سر از آنجا درآوردند و جان شان را از دست دادند.

مرگ تلخ در بیابان جازموریان

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، پس از گذشت سه روز از مرگ حمید جفادار شاهوزهی 28ساله و پسر هشت ساله اش محمدعامر در بیابان های گرم و سوزان جازموریان، بسکمک از اقوام و همولایتی هایش هنوز در مورد این حادثه صحبت می کنند اما پاسخی برایش ندارند.

تشنگی؛ قاتل جان پدر و پسر

بشیراحمد شاهوزهی، برادر حمید در مورد این حادثه به خبرنگار جاجم جم می گوید: حمید هم در ایرانشهر و هم در زاهدان زندگی می کرد. شغلش هم آزاد بود و با وانتش در مناطق کویری کار می کرد. تقریبا 10 روز پیش او به دلیل ارتکاب جرمی در زندان بود که برایش وثیقه گذاشتند و بیرون آمد. متاسفانه در همین فاصله 10روزه این اتفاق تلخ رخ داد و برادر و برادرزاده ام فوت شدند. به طور دقیق نمی دانم اما فکر می کنم سه یا چهار روز بعد از این که از زندان بیرون آمد، دست پسرش محمدعامر را گرفت و به همسرش گفت چند روز برای انجام مراسمی به سفر می رود و از جزئیات دیگری صحبت نکرد. از همسرش پرسیدم چرا بچه را با خودش برد؟ که حمید گفته بود چون تنها هستم، او را همراهم می برم. بعد از چند روز حمید با خانمش تماس گرفت و به او گفت در بیابان گرفتار شده و خودش هم نمی داند کجاست و به کدام سمت می رود. دیگر از حمید خبری نشد و همسرش هم به تصور این که او به مراسم رسیده است، دیگر از هلال احمر درخواست کمک نکرد اما دمای هوای بیابان های جازموریان 55 درجه است و در چنین شرایطی انسان بیش از دو ساعت زنده نمی ماند و برای همین هر دو به دلیل گرما و تشنگی تلف شدند.

او ادامه می دهد: چند روز پیش بود که همسر حمید به من زنگ زد و گفت از پاسگاه دلگان با او تماس گرفته و گفته اند شوهرش فوت شده است. پس از آن خودم با پاسگاه تماس گرفتم و جریان را پرسیدم که گفتند جسد هر دو را در بیابان های جازموریان و نزدیک روستای دمیتان، از بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان پیدا کرده اند. آنها گفتند ما به همسرش چیزی نگفتیم، اما علاوه بر همسرش، پسرش هم فوت شده است. از همسر برادرم و بعضی دیگر هم ماموران آگاهی بازپرسی کردند اما برادرم نه با ما و نه همسرش هیچ مسئله ای نداشت که بلایی سرش بیاید. روزی که اجساد هر دو نفر را ماموران پیدا کردند، هیچ ماشینی آن اطراف نبود اما به هرحال جازموریان بیابانی نیست که بشود با پای پیاده به آنجا رفت و حتما باید ماشین داشته باشید. ما نمی دانیم به طور دقیق چه اتفاقی برای محمدعامر و حمید افتاده که سر از بیابان های آنجا درآورده بودند اما شایعاتی در فضای مجازی پیچیده و بعضی گفته اند حمید می خواسته پسرش را سربه نیست کند اما هیچ کدام واقعیت ندارد و گرما و تشنگی قاتل جان شان شد و در گزارش پزشکی قانونی هم به این مورد اشاره شده است.

حوادث - روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 1735

به "مرگ تلخ در بیابان جازموریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ تلخ در بیابان جازموریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید