معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران به چین رفت

به گزارش آخرین خبر، خبرنگاران آنلاین:سرتیپ مهدی ربانی در راس هیاتی بلندپایه برای شرکت در اجلاس امنیتی شیانگ شان به چین سفر کرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران به چین رفت

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سرتیپ ربانی، معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قرار است در نهمین نشست امنیتی شیانگ شان که از روز دوشنبه 29 مهر به مدت سه روز با حضور نمایندگان بیش از 70 کشور برگزار گردد، شرکت کند.

سرتیپ ربانی در بدو ورود به چین در فرودگاه پکن مورد استقبال مقامات چین نهاده شد.

به گزارش ایرنا، نهمین اجلاس امنیتی شیانگ شانگ روزهای 20 تا 22 اکتبر (28 تا 30 مهر 1398) در مرکز اجلاس های بین المللی شهر پکن برگزار می گردد.

هدف از برگزاری این اجلاس گفت و گو و گفتگو درباره مسایل و محورهای مهم امنیتی منطقه ای و بین المللی در موضوعات امنیتی، روابط بین کشورها و نظم بین المللی و مدیریت بر مخاطرات امنیتی در قاره آسیا و منطقه اقیانوس آرام است.

حفاظت از صلح و ثبات در قاره آسیا با توجه به شرایط جدید امنیتی و با نظرداشت منشور شورای امنیت سازمان ملل و پایبندی به اهداف آن از دیگر موضوعاتی است که در این همایش امنیتی مورد آنالیز قرار می گیرد.

چین بر این باور است که نظم موجود بین المللی که نظام غرب راه اندازی نموده باعث تجاوز، استعمار گرایی، درگیری های نظامی و سلطه جویی و بسیاری چالش های دیگر شده و دیگر الگوی مناسبی برای جهان نیست و در نتیجه باید به دنبال شرایط امنیتی در نظم نوین بود.

از سال 2006 میلادی که این همایش امنیتی برگزار شده است هم و غم چین این بوده است که موضوعات امنیتی با نظرداشت شرایط روز جهان مورد آنالیز قرار گیرد و جهان به دنبال یک نظم تازه باشد نهایتا امنیت بهتری برای کشورها به ارمغان آورد.

امنیت جهانی و کنترل تسیحاتی، فناوری و امنیت بین المللی، هوش مصنوعی و جنگ افزارهای آینده، امنیت دریایی، مهندسی امنیت دریایی، تدابیر مرتبط با راهبرد اعتماد سازی، امنیت در خاورمیانه و همچنین همکاری بین المللی در مبارزه با تروریسم از جمله محورهای این همایش سه روزه است.

شیانگ شان نام یک منطقه بسیار زیبای طبیعی و کوهستانی در شمالی ترین نقطه شهر پکن است و به معنای کوه معطر است. این منطقه در فصل پاییز به دلیل برگ های سرخ، قهوه ای و زرد رنگ درختانش در سراسر چین به خصوص شهر پکن معروف است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 425

به "معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران به چین رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران به چین رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید