چرا نمی توانیم زبان انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

به گزارش آخرین خبر، آیا از دانش زبانی کلی خوبی برخوردارید اما از مکالمه روان به زبان انگلیسی ناتوان هستید؟ آیا تا کنون برایتان پیش آمده است که در حین صحبت کردن وسط جمله متوقف شده باشید و ندانید چگونه ادامه بدهید؟ با خبرنگاران همراه باشید تا بیشتر درباره این پدیده برایتان بگوییم.

چرا نمی توانیم زبان انگلیسی را روان صحبت کنیم؟

مقاله مرتبط:

اگر قبلا در شرایط بالا قرار گرفته اید، شما از سندروم حالت نوشتاری رنج می برید (این یک بیماری واقعی نیست! پس نگران نباشید)! این شرایط در بین کسانی که سال ها وقت صرف مطالعه و یادگیری زبان به وسیله نوشتن و خواندن نموده اند، به وفور یافت می گردد. وقتی که افراد تمام وقتشان را به مطالعه کتاب های دستور زبان و پر کردن جاهای خالی کتاب های درسی اختصاص می دهند، مغز آن ها عادت می نماید تا با در نظر گرفتن دقیق تمامی نکات دستوری، واژه مناسب را انتخاب کند و جملات را بر این اساس بسازد. این روش در آزمون های کتبی و آزمون های مهارت نگارش بسیار موثر و مفید است. اما وقتی در شرایط واقعی با افراد واقعی صحبت می کنیم نیز، فکر با همان سرعت و دقت حالت نوشتار آغاز به فراوری محتوا می نماید و نمی تواند خود را با سرعت طبیعی یک مکالمه وفق دهد. مطالعه بسیار زیاد به زبان انگلیسی نمی تواند این مشکل را حل نماید. زیرا مطالعه، گستره واژگان خفته و منفعل افراد را تقویت می نماید و این درحالی است که صحبت کردن، گستره واژگان فعال مغز شما را افزایش می دهد که شامل کلمات، عبارات و جملاتی می گردد که شما به راحتی آن ها را ادا می کنید و با باز شدن دهان شما، آن ها بدون هیچ زحمتی خارج می شوند. آیا دوست دارید بدانید چگونه از شر این حالت نوشتاری خلاص شده و آن را به حالت گفتاری تبدیل کنید و بتوانید به راحتی به یک زبان خارجی تکلم کنید؟ خبرنگاران رمز موفقیت را به شما خواهد گفت. نخست، باید متوجه باشید که انگلیسی گفتاری نه از کلمات، بلکه از عبارات و ترکیب کلمات ساخته شده است! الگوهای کلامی خاصی به وسیله گویش وران اصلی آن زبان مورد استفاده قرار می گیرد و اگر آن ها را در فکر داشته باشید، می توانید بدون اینکه فکر کنید، به آن زبان صحبت کنید، درست مانند گویش وران بومی آن زبان! وقتی که دستور زبان پایه را فرا گرفتید، به جای حفظ کردن کلمات، باید روی توسعه دامنه عبارات خود تمرکز کنید و دیگر چندان نیازی به صرف انرژی برای یادگیری تمامی ریزه کاری های دستوری ندارید زیرا آن عبارات تمامی نکات دستوری الزامی را در خود دارند! دوم، باید بیشتر زمان خود را به تمرین مکالمه و صحبت کردن بپردازید. صرفا با مطالعه و خواندن مطالب می توانید به شیوایی صحبت کنید! باید دهان و البته مرکز گفتار مغز خود را تعلیم و آموزش دهید، درست همان طور که در باشگاه های ورزشی اندام های مختلف بدن خود را تعلیم و تربیت می کنید. با خواندن انواع مقالات و نشریات زیبایی اندام و بدن سازی، نمی توان به زیبایی و تناسب اندام دست یافت. این قضیه برای صحبت کردن نیز صادق است پس، انتظار نداشته باشید بدون تمرین بتوانید سلیس و شیوا صحبت کنید.

حال تنها مساله ای که باقی می ماند این است که چگونه تمرین کنیم؟! درست است که صحبت کردن با اطرافیان و دوستان گزینه ای ایده آل برای این کار است، اما بسیاری از افراد در میان اطرافیان خود کسی را ندارند که به انگلیسی صحبت کند! خب، شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی، دوستان در سرتاسر دنیا بیابید و با آن ها تمرین کنید. اگر این کارنیز برایتان امکان پذیر نیست، می توانید جلوی آینه با خودتان تمرین کنید! شوخی نمی کنیم! شما می توانید با تصور کردن یک موقعیت فرضی، جلوی آینه نقش آفرینی کنید و به تمرین مهارت های زبانی خود بپردازید. روش دیگری که می توانید امتحان کنید اجرای یک مکالمه تلفنی با دوست خیالی تان است! تنها کاری که باید بکنید این است که گوشی تلفن همراه خود را برداشته و آغاز به صحبت کنید (نگران دیگران نیز نباشید. قطعا فکر خواهند کرد که شما واقعا با کسی صحبت می کنید و مسئله ای پیش نخواهد آمد). آیا شما نیز با سندروم حالت نوشتاری دست و پنجه نرم نموده اید؟ چگونه در این مبارزه پیروز شدید؟ نظریات و تجربیات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید. منبع: englishharmony.com

منبع: کجارو
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: anti6.ir شناسه مطلب: 2033

به "چرا نمی توانیم زبان انگلیسی را روان صحبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نمی توانیم زبان انگلیسی را روان صحبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید